100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II – fotografie wspomnień…

W dniu dzisiejszym – 18 maja 2020r. obchodzimy 100 rocznicę urodzin Karola Józefa Wojtyły – św. Jana Pawła II z tej okazji publikujemy fotografie ludzi i księży – mieszkańców Powiatu Ciechanów oraz ludzi związanych z naszym powiatem, którzy mogli dostąpić wielkiego zaszczytu i daru od Boga, by móc żyć w czasie pontyfikatu św. Jana Pawła II, spotykać się z Nim na pielgrzymkach, audiencjach i nabożeństwach.

Pierwszy Kościół w Polsce pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Parafii Fatimskiej w Ciechanowie, której proboszczem jest ks. kan. Jan Jóźwiak.

1986r. – pielgrzymka parafian ciechanowskiej Fary na prywatnej audiencji u Papieża Jana Pawła II. Na zdjęciu między innymi: ks. Prałat Czesław Głowicki – ówczesny proboszcz parafii św. Józefa w Ciechanowie (Fara) i członkowie chóru z parafii Farnej.

Pielgrzymka do Watykanu z parafii św. Józefa w Ciechanowie (Fara). Po lewej stronie ks. Zbigniew Sarnowski a po prawej stronie ks. Sławomir Krasiński – Sala Klementyńska – 26.04.1992r.

Pielgrzymka 1992r. – klęczą: druga od prawej Hanna Rokicka, trzecia jej mama Ludwika Bastecka, od prawej stoją: druga – Maria Daniela Rokicka

Watykan 1989r. – chrzest Michała Mieszkowskiego, sakramentu chrztu udzielił Papież Jan Paweł II. Na rękach trzyma malca jego mama Iwona Mieszkowska zd. Podgórska. Pierwsza od lewej klęczy babcia Zofia Podgórska w otoczeniu najbliższej Rodziny.

Spotkanie Polaków z Janem Pawłem II w listopadzie 1983r. z okazji Jubileuszowego Roku Odkupienia – 1950 lat od śmierci Chrystusa. Na zdjęciu pielgrzymka księży z Diecezji Płockiej między innymi ks. Kanonik Zbigniew Adamkowski

1986 rok (lato) – Jerzy Kaluszkiewicz wraz z zespołem Teatru Muzycznego „Roma” w Castel Gandolfo na specjalnej audiencji u Ojca Świętego Jana Pawła

Bazylika Santa Maria Magiore

Koncert dziękczynny Polonii świata za kanonizację Ojca Św. Jana Pawła II „Te Deum Laudamus”. Koncert odbył się 28 kwietnia 2014r. w Rzymie, w Bazylice Santa Maria Maggiore. Występowały połączone zespoły „Mazowsze” i „Śląsk” dyrygował m.in. Jerzy Maksymiuk.

Na zdjęciu: Jerzy Żelazny – wiolonczela, Jerzy Kaluszkiewicz – kontrabas, Maciej Kozioł – kontrabas.

10.06.1999r. – 7 pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski. Aleksander Sopliński w imieniu władz samorządowych woj. Mazowieckiego wita Papieża na lotnisku Chopina w Warszawie.

Watykan 1986r. – Wiesława Krawczyk – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie (audiencja prywatna).

Pielgrzymka do Watykanu – 25 lecie kapłaństwa – ks. prałat Jan Dzieniszewski

ks. kan. mgr Jan Jóźwiak

2005r. – Artur Charzyński na audiencji z Papieżem Janem Pawłem II

Wojciech Rokicki – przed wejściem na audiencję z Janem Pawłem II – lipiec 1995r. – Bazylika Św. Piotra w Watykanie.

Barka – ulubiona pieśń polskiego Papieża Jana Pawła II, hiszpańska pieśń religijna, do której muzykę i słowa napisał w 1974 hiszpański ksiądz Cesáreo Gabarain. W tym samym roku polskie słowa napisał salezjanin, ks. Stanisław Szmidt. 

Wykonanie Jan Andrzej Kaluszkiewicz

Szanowni Państwo jeżeli jesteście w posiadaniu zdjęć z Papieżem Janem Pawłem II i chcielibyście je opublikować prosimy o przesłanie ich na adres redakcja@ciech24.pl wraz z informacją o tym zdjęciu.

Źródło:

  • Materiały oraz fotografie ze zbiorów mieszkańców powiatu ciechanowskiego i ludzi z nim związanych.

chusta pielgrzymkowa

Previous ArticleNext Article