56. Czwartkowy wieczór z poezją w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej „STUDIO”

Po dziewięciomiesięcznej przerwie, w czwartek 26.08.2021 Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich wznowił „Czwartkowe Wieczory z Poezją”. Jak zwykle wieczór odbył się z oprawą muzyczną, którą zapewniła tym razem Joanna Kiszkurno. Spotkanie odbyło się w COEK Studio i nosiło tytuł „Rodzinne inspiracje w poezji i malarstwie”. Ato dlatego iż poezji Czesława Janowskiego towarzyszyła po raz pierwszy indywidualna wystawa malarstwa jego żony Ewy.

Wiersze o różnej tematyce czytał sam autor, jego żona oraz dwie wspaniałe recytatorki Sandra Pszczółkowska i Bożena Mierzejewska i podzielone były na trzy bloki. Pierwszy z nich nosił tytuł „Nieśmiałe początki”, kolejny „Ulotny nastrój poezji” i trzeci, ostatni „Z poezją w przyszłość”.

Wieczór jak zwykle przygotowała i prowadziła inicjatorka spotkań, prezes OC SAP Janina Janakakos-Szymańska. Spotkanie przebiegało w sympatycznej, rodzinnej , miłej atmosferze, uczty duchowej i wzrokowej. Pani Ewa pokazała swoje piękne i zmysłowe prace w różnych technikach malarskich i różnych stylach.

Są to obrazy olejne, akrylowe i akwarele. Cieszyły widokami kolorowych krajobrazów, architektury i abstrakcji. Największe Jednak wrażenie na oglądających wywarły portrety gwiazd w kolorze sepii, oddające stuprocentową oryginalność.

Oboje należą do Klubu SAP-ART powstałego przy OC SAP, który skupia osoby różnych zainteresowań: literatów bez dorobku twórczego, malarzy, fotografików, osoby zajmujące się rękodziełem oraz inne.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: tekst Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich

Previous ArticleNext Article