6 ton żywności dla mieszkańców gminy Glinojeck

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach działań pk. „Odporna Wiosna”, codziennie transportują i dostarczają dziesiątki ton żywności osobom potrzebującym z rejonu odpowiedzialności brygady.

Pomoc trafiła także do mieszkańców gminy Glinojeck.

Żołnierze 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, wchodzącego w skład 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowani są w działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie powiatu ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, żuromińskiego i przasnyskiego.

Angażują się między innymi w pomoc służbom medycznym, w tym celu wspierają personel Szpitala w Płońsku i Ciechanowie, a także współpracują z samorządami i instytucjami pomocowymi transportując i dystrybuując żywność.

– do działań związanych z ograniczeniem transmisji wirusa COVID-19, zaangażowanych jest codziennie ok 60 żołnierzy 51 batalionu. Liczba ta zmienia się w zależności od ilości i rodzaju zadań jakie mamy do wykonania – informuje dowódca 51blp, ppłk Karol Szczepaniak.

15 kwietnia na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Glinojecku, żołnierze 51 blp dostarczyli z Banku Żywności w Ciechanowie, ok 6 ton produktów spożywczych.

Wspólnie z pracownikami M-GOPS przygotowali paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, korzystających z pomocy żywnościowej w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Codziennie do zadań pk. „Odporna Wiosna” zaangażowanych jest ok 300 żołnierzy z czterech batalionów 5 Brygady.

Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy
Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Źródło: tekst i zdjęcia – 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Previous ArticleNext Article