Akcja krwiodawstwa przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ciechanowie

W dniu dzisiejszym 26.05.2022 r. przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ciechanowie w godz. 9.00 – 12.00 odbywała się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Organizatorami akcji poboru krwi byli: Starosta Powiatu Ciechanowskiego Joanna Potocka – Rak i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie.

Do oddania krwi przystąpiło 41 osób – pracownicy Starostwa oraz samorządowcy jednostek organizacyjnych, mieszkańcy, młodzież Powiatu Ciechanowskiego. Byli to 12 kobiet i 29 mężczyzn. Po badaniach krew pobrano od 33 osób w tym 9 kobiet i 24 mężczyzn to uczyniło ok. 15 litrów bezcennej krwi.

Była to 7 akcja organizowana przez powiat ciechanowski, koło PCK działające przy Starostwie Powiatowym w Ciechanowie, które powstało z pracowników Starostwa Powiatowego w Ciechanowie w maju 2019 r. przy współpracy z PCK Oddział Rejonowy w Ciechanowie.

W tym okresie zebrano 114 litrów krwi. Jest to 2 akcja zorganizowana z okazji pracownika samorządowego przy Starostwie Powiatowym, która cieszy się dużym zainteresowaniem krwiodawców.

Jak mówi nam Jolanta Przybyłowska – pełnomocnik do spraw wspierania osób niepełnosprawnych:

Chętnych do oddania krwi jest więcej, ale nie wszyscy mogą oddać krew, trzeba być w dobrej kondycji zdrowotnej. W 2022 r. planowaliśmy zorganizować trzy akcje poboru krwi. Do tej pory odbyły się dwie.

Najbliższa akcja poboru krwi odbędzie się w dniu 27 października 2022r. przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 2 w Ciechanowie – zapraszamy…

Źródło: Informacje tekstowe i zdjęcia – Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Previous ArticleNext Article