Anna Kamińska – autorka książek, bestsellerowych biografii…

W środę 26.05.2021 gościem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie była Anna Kamińska.

Spotkanie z autorką książek, bestsellerowych biografii poprowadziła bibliotekarka Małgorzata Grzelak.

Podczas spotkania autorka opowiadała o trzech swoich dziełach literackich – książkach:

  • „Simona Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”,
  • „Wanda opowieść o sile życia i śmierci”,
  • „Historia Wandy Rutkiewicz, Halina Dziś już nie ma takich kobiet.”

W poniższym materiale video, dowiemy się jak wyglądała praca nad pisaniem bestsellerów.

Gdzie i w jakich okolicznościach powstawały książki. Skąd pisarka dowiedziała się o historii niezwykłej kobiety – Wandy Rutkiewicz oraz wiele innych ciekawych sytuacjach z życia Wandy Rutkiewicz i Simony Kossak.

Spotkanie było transmitowane na żywo na kanale Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, Małgorzata Grzelak – bibliotekarz i prowadząca spotkanie, Anna Kamińska – autorka książek, bestsellerowych biografii.

Anna Kamińska podczas podpisywania swoich książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie

Anna Kamińska – biografia

Autorka książek, bestsellerowych biografii: himalaistki Wandy Rutkiewicz pt. „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” (2017), przyrodniczki Simony Kossak pt. „Simona.

Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (2015) oraz himalaistki Haliny Krüger –Syrokomskiej pt. „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o Halinie Krüger-Syrokomskiej” (2019), wszystkie biografie ukazały się w Wydawnictwie Literackim.

Jest też autorką książki „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” oraz zbioru opowiadań „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych” (2010).

Laureatka Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za książkę „Białowieża szeptem” z 2018 r., w 2016 r. nominację do tej nagrody zdobyła jej książka „Simona”.

Książka o Wandzie Rutkiewicz była z kolei nominowana do nagrody Bestsellery Empiku jako jedna z dwóch najchętniej czytanych biografii w Polsce w 2017 r. Książka „Wanda” ukazała się w Hiszpanii, nakładem wydawnictwa „Desnivel”, obecnie w przygotowaniu wydanie „Wandy” na Litwie.

Za książkę „Halina” autorka otrzymała Nagrodę Literacką Zakopanego w 2020 r. oraz zdobyła Grand Prix w konkursie na Książkę Górską Roku 2019 na XXIV Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Książka „Halina” wygrała też w plebiscycie na Książkę Sportową Roku 2019 w kategorii Najlepsza Książka Górska.

Anna Kamińska i Alicja Wodzyńska

Anna Kamińska i Małgorzata Grzelak

Anna Kamińska jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, ma też podstawowe wykształcenie muzyczne w klasie wiolonczeli.

Materiał video ze spotkania z Anną Kamińską

Źródło:

  • Zdjęcia: Ciech24.pl
  • Materiał video Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie
  • Biografia – Anna Kamińska www.annakaminska.pl
Previous ArticleNext Article