Bieg uliczny „Ciechanowska Piętnastka”

W niedzielę 11.07.2021 r. z Władysławowa, Gmina Opinogóra Górna wystartowało 84 zawodników, aby przebiec 15 kilometrowy odcinek ulicami Gminy Opinogóra i Ciechanowa kończąc swój bieg na Stadionie Miejskim w Ciechanowie.

Wśród uczestników biegu było 66 mężczyzn i 18 kobiet. Najmłodszym biegaczem była kobieta – rocznik 2003. Najstarszym uczestnikiem był mężczyzna rocznik 1939 – pan Edward (wywiad poniżej).

Ciechanów reprezentowało 24 uczestników, reszta uczestników była z powiatu ciechanowskiego, woj. mazowieckiego i okolicznych województw.

Najszybciej z mężczyzn na mecie zameldował się ciechanowianin – Przemysław Granoszek pokonując 15km. w czasie 55 minut. Najszybszą kobietą była mieszkanka Olsztyna – Mariola Sudzińska która przebiegła ten dystans w czasie 58 min. i 35 sek.

Najstarszy uczestnik biegu „Ciechanowskiej Piętnastki” na dystansie 15 km. – pan Edward, rok urodzenia 1939.

Jak mówi nam Pan Edward: pierwszy raz wystartowałem w bieganiu w wieku 47 lat i była to trasa ulicami Ciechanowa, biegam od ok. 30 lat. Dzisiaj biegło mi się trudno bo niestety było gorąco (ok. 28 stop. temperatura) i pesel też nie pomaga… 

Plany na przyszłość – jeśli znajdę czas na przygotowanie się to pobiegnę półmaraton w Radzyminie, który jest organizowany w sierpniu każdego roku.

Gdzie panu się najlepiej biegło, który bieg pan najlepiej wspomina – najlepiej biegło mi się w Pradze, kiedy miałem 66 lat, było to 16 lat temu, wtedy biegłem maraton – 42 km i przebiegłem ten dystans w czasie 3 godz. 32 min. Biegło mi się najrówniej całą trasę, tolerancja na każdym kilometrze była tylko 10 sek.

Pan Edward jest mieszkańcem miejscowości Modła koło Mławy w dzisiejszym biegu w Ciechanowie pokonał dystans 15 km. w czasie 1 godz. 50 min. 37 sek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article