Dni Ciechanowa 2024

W dniach 20 – 22 czerwca 2024, mieszkańcy miasta oraz turyści rozpoczęli sezon wakacyjny podczas kolejnej już edycji Dni Ciechanowa. Wśród atrakcji znalazły się propozycje, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dni Ciechanowa rozpoczęły się 20 czerwca 2024 r. od Mszy Świętej w kościele Św. Józefa w Ciechanowie (Fara) w intencji mieszkańców.

W piątek 21 czerwca 2024 r. przed ciechanowskim ratuszem odbyło się Silent Disco, w trakcie którego trzech Djów zagrało hity disco, polskie przeboje i współczesny rap.

W sobotę 22 czerwca w Parku Nauki Torus zorganizowano piknik ekologiczny, na którym znalazły się stoiska edukacyjne, można było wykonać własnoręcznie domki dla owadów i ekozabawki, wziąć udział w grach i animacjach. W ramach pikniku odbyło się również spotkanie autorskie z Marzeną Filipczak – autorką książek przyrodniczych dla dzieci. Jego tematem była puszcza, tundra, tajga, dżungla, czyli podróż po lasach na czterech kontynentach.

Amatorzy roślin mieli okazję zdobyć nowe sadzonki w trakcie wymiany kwiatów doniczkowych. Na imprezie była też sposobność, by nauczyć się wyplatać kwietniki, ozdoby z makramy oraz wykonywać las w słoiku. Bank Żywności w Ciechanowie przygotował stoisko edukacyjne poświęcone gotowaniu zero waste. Swoje działania proekologiczne zaprezentowały miejskie spółki. Na ich stoiskach odbywało się wiele gier, zabaw oraz badanie jakości ciechanowskiej kranówki.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie zaprezentowali przygotowane przez siebie prototypy urządzeń wytwarzających prąd z OZE. Ponadto na pikniku można było zobaczyć drona badającego jakość powietrza i uzyskać informacje dot. wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w ramach programu “Czyste powietrze”.

Najzdolniejsi uczniowie

Głównym punktem programu były koncerty na błoniach zamkowych, w trakcie których mieszkańcy oraz turyści mogli posłuchać występów gwiazd: Oskar Cyms, Viki Gabor, Lanberry, Poparzeni Kawą Trzy oraz Feel. Nie zabrakło strefy rekreacyjnej i gastronomicznej oraz atrakcji dla dzieci.

W czasie koncertów wręczone zostały nagrody prezydenta Ciechanowa dla najzdolniejszych uczniów, którzy rozwijają swoje talenty i mogą pochwalić się osiągnięciami artystycznymi. Nagrody te mają na celu wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży. Są przyznawane każdego roku uczniom, którzy nie tylko wyróżniają się osiągnięciami w zakresie twórczości artystycznej, ale jednocześnie promują Ciechanów. Młodzi artyści odebrali zasłużone nagrody z rąk Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego.

Oskar Cyms

Wiktoria Gabor

Za organizację koncertów odpowiadał Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio. Organizatorzy przyznali, że przygotowania do imprezy rozpoczęli już przed rokiem. Zapowiedzieli również kameralne koncerty, które odbędą się w trakcie wakacji w Kamienicy W18 oraz Rap Festiwal kończący wakacje, ale nie zdradzili kto na nim wystąpi.

Najwcześniej przybył do Ciechanowa Oskar Cyms. Artysta przyznał, że Ciechanów najbardziej kojarzy z Quebonafide oraz Dodą.

Małgorzata Uściłowska (Lanberry)

Bardzo energetyczny okazał występ Viki Gabor. Piosenkarka podzieliła się wrażeniami z koncertu:
„Muszę powiedzieć, że bardzo fajnie mi się tutaj grał koncert. Publiczność była niesamowita, super energia, wszyscy tańczyli i śpiewali i mam nadzieję, że znowu tutaj wrócę.”

Okazało się, że dla Lanberry, która również zachwycała się ciechanowską publicznością, to już kolejna wizyta w tym mieście: „Byłam tutaj kiedyś, ale to pierwsza koncertowa wizyta i to jest najważniejsze. Naprawdę super publiczność z Ciechanowa i chcę tu wrócić.” Artystka również bardzo pozytywnie wspominała współpracę z Dodą.

Małgorzata Uściłowska (Lanberry)

Piotr Kupicha z zespołu Feel stawia na przyjacielskie relacje z publicznością i wspominał, że nie inaczej było w Ciechanowie: „Staram się z publicznością być kumplem. Wydaje mi się, że to jest bardzo indywidualne podejście każdego muzyka, twórcy, kreatora scenicznego. Jeden śpiewa piosenki, mruży oczy, a drugi z publicznością przybija cały czas piątkę. Ja jestem ten drugi. Czułem piątkę w drugą stronę, bisowaliśmy i to jest piękne. Myślę, że zdjęcia tego nie oddadzą. Ślad został tutaj zostawiony i będziemy o tym koncercie pamiętać.”

Dni Ciechanowa po raz kolejny okazały się wspaniałą rozrywką. A już za rok kolejna, jubileuszowa X edycja imprezy.

Piotr Kupicha i zespół Feel

Poparzeni Kawą Trzy

Galeria zdjęć z Dni Ciechanowa – 22.06.2024 – Facebook.com/Ciech24pl

 

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article