Dożynki w Gminie Regimin

W niedzielę 05.09.2021 r. w kościele pw. Trójcy Świętej w Koziczynku gm. Regimin została odprawiona Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Rolnicy i mieszkańcy z gminy Regimin podziękowali za zebrane zbiory. Piękna uroczystość odbyła się w zabytkowym drewnianym kościele w Koziczynku (Gmina Regimin), który należy do najcenniejszych zabytków gminy.

W tym roku Starostami dożynek byli Państwo Jadwiga i Piotr Wrońscy a Gospodarzem uroczystości Wójt Gminy Regimin – Mariola Kołakowska, Proboszcz Parafii Koziczynek – ks. Robert Artur Głuchowski. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. dr. kanclerz Kurii Diecezji Płockiej – Piotr Grzywaczewski.

Dalsza część uroczystości odbywała się na boisku sportowym w Koziczynie, gdzie zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych rolników z terenu Gminy Regimin oraz odbywały się konkursy na najpiękniejszy bukiet dożynkowy i najlepszą potrawę. Bardzo licznie zebrani mieszkańcy mogli zobaczyć występ zespołu ludowego Karniewiacy z Karniewa, KGW w Regiminie oraz występy dzieci ze szkół z terenu gminy Regimin.

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article