Dzień Kobiet – Gmina Regimin

W dniu 6 marca 2020 r. odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej w Lekowie. Wszystkie Panie oraz zaproszeni goście przybyli punktualnie. Uroczystość została rozpoczęta oficjalnym powitaniem zebranych gości przez Wójta Gminy Regimin – Mariolę Kołakowską oraz Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Regiminie – Izabelę Skoneczną. Głos zabrali także zaproszeni goście mi .in. Poseł na Sejm RP – Pani Anna Cicholska oraz Przewodniczący Rady Gminy – Józef Mysiakowski, który złożył życzenia wszystkim kobietom.

Następnie każda z pań otrzymała symboliczny kwiatek oraz bon do Studia Figura. Podczas składania życzeń rozpoczął się występ zespołu Active. Kolejnym punktem programu były występy Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Regimin w ramach ogłoszonego konkursu „Kobieta może wszystko”. Występy artystyczne wprowadziły zebranych w doskonały nastrój.

Otrzymane miejsca przedstawiły się następująco:
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Regiminie
II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Radomianki” w Radomce
III – miejsce – Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Regimin
IV miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Nowalijki” w Szulmierzu

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań za pomysłowość, odwagę i zaangażowanie w przygotowanie występów. Gratulujemy!

Niespodziankę dla zebranych przygotowały również kobiety z Urzędu Gminy przedstawiając krótki skecz na temat pracy Urzędu. Po części artystycznej był czas na kawę, herbatę i słodkości, a także wspólne rozmowy, które odbywały się z uśmiechem na ustach. Dla zebranych czekały pyszne ciasta, faworki i rogaliki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich: z Szulmierza, Regimina i Kozdrój. Wszyscy miło spędzili czas, dlatego już teraz zapraszamy na kolejny, trzeci już Gminny Dzień Kobiet za rok!

Tekst: Urząd Gminy Regimin / źródło: Facebook.com

Zdjęcia: Laura Tomaszewska

Previous ArticleNext Article