Gołymin Ośrodek – gminne zawody sportowo – pożarnicze, o wyniku decydowały setne sekundy…

W sobotę 25.06.2022 r. Gołymin – Ośrodek świętował Powitanie Lata. Dla mieszkańców zostały przygotowane liczne atrakcje. Przy ul. Rynek odbywał się piknik motocyklowy w trakcie którego odbywała się zbiórka krwi, pokaz stuntu a na zakończenie odbył się uroczysty przejazd motocyklowy.

Kolejnym punktem uroczystości były zawody sportowo – pożarnicze, które odbywały się na placu przy Urzędzie Gminy Gołymin – Ośrodek. W zawodach rywalizowały Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Gołymin a były to OSP: Gołymin – Ośrodek, Osiek Górny, Nasierowo Górne, Watkowo, Gostkowo.

W jednej drużynie brało udział 7 zawodników + rezerwowi. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 18 latek a najstarszym 61 letni mężczyzna. To pokazuje, że Ochotnicze Straże Pożarne w swoich szeregach mają przedstawicieli różnych pokoleń a piękna tradycja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. W zawodach chętnie uczestniczą również kobiety.

Gminne zawody sportowo – pożarnicze składały się z dwóch konkurencji. Najpierw strażacy rywalizowali ze sobą w sztafecie pożarniczej 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Klasyfikacja w poszczególnych konkurencjach przedstawiała się następująco:

Sztafeta pożarnicza 7 x 50m

  1. OSP Gostkowo 69,64
  2. OSP Nasierowo Górne 72,35
  3. OSP Gołymin – Ośrodek 74,20

Ćwiczenie bojowe

  1. OSP Watkowo 61,99
  2. OSP Nasierowo Górne 63,22
  3. OSP Gołymin – Ośrodek 63,76

Końcowa klasyfikacja:

  1. OSP Nasierowo 135,57
  2. OSP Watkowo 137,86
  3. OSP Gołymin – Ośrodek 137,96

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Zawody odbywały się fair play bez punktów karnych. Warto wspomnieć, ze rok temu w zawodach pierwsze miejsce zajęło OSP Watkowo. Na zakończenie pikniku odbywała się zabawa taneczna i liczne atrakcje dla dzieci.

Zdjęcia z zawodów sportowo – pożarniczych

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article