Protesty mieszkańców w Gminie Gołymin – Ośrodek dotyczące grzebowiska…

Wczoraj 1 maja 2021 r. po godz. 20.30 zakończył się protest mieszkańców gminy dotyczący grzebowiska jakie miało powstać w miejscowości Zawady Dworskie – Gmina Gołymin – Ośrodek. Mieszkańcy odnieśli sukces powstrzymując na swoim terenie inwestora, który chciał utworzyć grzebowisko.

Czujni mieszkańcy gminy szybko zorientowali się w jakim celu został wykopany głęboki dół i ściągnięty ciężki sprzęt. Mieszkańcy protestowali przez dwa dni, w nocy i w dzień, aby zapobiec grzebowisku drobiu. W proteście brało udział ponad 200 osób w jednym momencie.

Blokowana była droga krajowa nr 60 w miejscowości Gołymin – Ośrodek, gdzie protestujący spacerowali po pasach z transparentem STOP PADLINIE.

Mieszkańcy zabezpieczyli jedyną drogę wjazdową na działkę gdzie miało odbyć się grzebowisko – została postawiona blokada, wykopane głębokie rowy które po jakimś czasie napełniły się wodą deszczową oraz reszta drogi została zaorana co zdecydowanie powstrzymało wjazd ciężarówek z padliną na pole grzebowiska. Na miejscu obecni byli w dużej ilości funkcjonariusze Policji.

Do negocjacji z protestującymi włączył się policyjny negocjator z zespołu antykonfliktowego, który po kilkugodzinnych rozmowach zdał egzamin doprowadzając do podpisania ugody. Ugodę podpisali: właściciel działki gdzie miało zostać utworzone grzebowisko, Wójt Gminy Gołymin – Ośrodek, Sołtys, Policyjny Negocjator oraz dwóch mieszkańców Gminy Gołymin – Ośrodek. Po podpisaniu ugody dół, który był kością niezgody został zasypany.

Poniżej zdjęcia z protestów oraz wypowiedz video na temat istniejącej sytuacji. Mówi poseł na Sejm RP – Arkadiusz Iwaniak z miejsca protestów.

 

 

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

 

Previous ArticleNext Article