James Brierley Akustik w Klubokawiarnia W18

W piątek 31.01.2020r w Klubokawiarni W18 w Ciechanowie licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w koncercie pn.: „James B. Akustik”. Uczestnicy mieli okazję na wyjątkowe spotkanie z Jamesem Brierley’em.

James jest wokalistą pochodzącym z Manchesteru, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce. Wraz z kilkoma muzykami założyli zespół James B. & Friends.

Podczas akustycznego koncertu zespołu usłyszeliśmy autorskie kompozycje oraz utwory m.in. Jamesa Browna, Erica Claptona czy Raya Charlesa.

Zespół ma na swoim koncie kilka sukcesów do których na pewno można zaliczyć wydany album pt. ,,Back on Track”, którego brzmienie nawiązuje do amerykańskiego rocka z elementami R&B i jazzu.

Oprócz tego grupa w 2015 r. wystąpiła podczas festiwalu pn.: Suwałki Blues Festiwal, wzięła również udział w 11-stej edycji programu Must Be The Music – Tylko Muzyka (w którym za wykonanie utworu ,,Still Got The blues” Gary Moora, dostali cztery razy „TAK”).

Ponadto niedawno Jamesa można było zobaczyć i usłyszeć w programie The Voice Senior. Na scenie zaśpiewał przebój „Wonderful Tonight” Erica Claptona którym zaczarował jurorów i już po 20 sekundach swoje fotele odwrócili wszyscy trenerzy. Ostatecznie na swojego nauczyciela wybrał Urszulę Dudziak.

Tekst i zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article