III Turniej Petanque o Puchar Starosty Ciechanowskiego

Aktualizacja z dnia: 26 sierpnia 2021 r. godz. 14.30

„Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że organizowany w najbliższą sobotę III Powiatowy Turniej w Petanque o Puchar Starosty Powiatu Ciechanowskiego ma formułę zamkniętą. Starostwo Powiatowe jak co roku organizuje rozgrywki sportowe dla zgłoszonych wcześniej drużyn, a piknik rekreacyjny, o którym była mowa w poprzedniej informacji prasowej, jest zorganizowany dla uczestników zawodów. Bardzo proszę o uwzględnienie tej informacji w publikowanych przez Państwa materiałach prasowych”. – informacja opublikowana w całości z nadesłanego emaila.

 

Wiadomość z dnia: 25 sierpnia 2021 r. godz. 14.14

W sobotę 28 sierpnia 2021 r. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie organizuje III Turniej Petanque o Puchar Starosty Ciechanowskiego. Rozgrywki sportowe odbędą się na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze na boiskach wyznaczonych między zabudowaniami Muzeum i będą połączone z piknikiem rekreacyjnym.

Do zespołów w drodze losowania dołączy licencjonowany gracz, zrzeszony w Polskiej Federacji Petanque – członek Klubu Petanki Ciechan, który oprócz uczestnictwa w rozgrywkach, będzie również służył innym graczom fachowym instruktażem.

W tym roku przewidujemy dodatkowo nagradzaną kategorię na najlepiej przebraną drużynę. Gra „w bule” jest tradycyjną prowansalską dyscypliną, polegającą na rzucaniu metalowymi kulami do wyznaczonego celu. Jej wyjątkowość polega na tym, że łączy integrację z rywalizacją, rekreację z duchem sportowej walki, przełamując bariery płci, wieku, siły i wytrzymałości fizycznej.

Wymaga jedynie sprawności rozumianej jako umiejętność koncentracji, koordynacji ruchowej, zdolności analizowania i przewidywania sytuacji na placu gry.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

Reklama