Wzorową postawą i odpowiedzialnością wykazali się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz mieszkaniec Ciechanowa

Dzięki ich szybkiej reakcji zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 03.04.2022 r. po południu dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Skarżynek doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Policjanci ustalili, że 69-letni kierowca samochodu Ford Kuga poruszał się droga krajową nr 50 w kierunku Płońska. Kierowca jechał poboczem z włączonym kierunkiem gdy zauważył skręt na parking, nie zwracając uwagi na innych kierowców skręcił w lewo zmuszając kierowców do nagłego hamowania.

Kierowca swoim zachowaniem wymusił pierwszeństwo przejazdu a przede wszystkim stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca forda zatrzymał się na parkingu i wysiadł z pojazdu. Tam świadkowie zdarzenia dokonali jego ujęcia oraz natychmiast powiadomili policję. Kierowca fiata oraz żołnierze WOT nie pozwolili aby mężczyzna odjechał do czasu przyjazdu patrolu Policji.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości 69-letniego mieszkańca Ciechanowa. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KPP Ciechanów

Reklama