„Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” – komunikat Komendy Policji Ciechanów

W ramach kampanii „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” w miniony piątek policjanci rozmawiali z mieszkańcami Ciechanowa o zagrożeniach i szeroko pojętym bezpieczeństwie osób starszych. Funkcjonariusze mieli swoje stoisko na ulicy Warszawskiej. Z policjantami chętnie rozmawiali seniorzy a także młodsi mieszkańcy.

Przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mówiły o  rodzajach przestępstw, na które narażeni są seniorzy, którzy w sposób niewłaściwy obchodzą się z kartą bankomatową. Przekazały kilka zasad bezpieczeństwa dotyczących m.in. przechowywania kart bankomatowych i nr pin. Starsi mieszkańcy Ciechanowa dowiedzieli się w jaki sposób ustrzec się przed oszustwem m.in. metodą na wnuczka, na policjanta. Policjanci przygotowali edukacyjne ulotki, które przekazali zainteresowanym osobom.

Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości osób starszych /65+/ w obszarze finansowym i bezpieczeństwa, tj. w codziennym obcowaniu z finansami, bankomatami i operacjami finansowymi realizowanymi drogą elektroniczną oraz w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej i przestępstw, na które narażeni są seniorzy.

Do policyjnego stoiska bardzo chętnie podchodziły dzieci i młodzież. Z tą grupą mieszkańców zawsze warto rozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i bezpiecznym wypoczynku podczas trwających wakacji.

https://mazowiecka.policja.gov.pl/wci/aktualnosci/57955,Policjanci-z-profilaktyka-na-deptaku-w-centrum-Ciechanowa.html

kom. Jolanta Bym, KPP Ciechanów

Reklama