Ciechanów świętuje Dzień Kobiet

4 marca 2023 r. między godz. 8.00 a 12.00 w Hali Targowej „Bloki” na panie czekały będą liczne atrakcje. 17 marca (piątek) ratusz oraz Stowarzyszenie Kobiety w Centrum zapraszają na Ciechanowskie Forum Kobiet.

Wydarzenie jest kierowane do mieszkanek w różnym wieku – od licealistek po seniorki. W budynku Państwowej Uczelni Zawodowej przy ul. Narutowicza odbędą się wykłady, prelekcje, debata i wernisaż fotografii Elżbiety Dzikowskiej.

4 marca 2023 r. (sobota)

W godzinach od 8.00 do 12.00 w Hali Targowej „Bloki” odbędą się liczne atrakcje dla mieszkanek Ciechanowa. Będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach kosmetycznych przygotowanych przez Park Nauki Torus, pokazie i warsztatach gimnastyki słowiańskiej czy skorzystać z bezpłatnych konsultacji zielarskich i dietetycznych neuropatki. Coś dla siebie znajdą również fanki medycyny chińskiej oraz amatorki degustacji herbat.

Na stoisku poświęconym urodzie będzie można dowiedzieć się o oczyszczaniu organizmu, biorezonansie i dbaniu o zdrowie w naturalny sposób. Każda z pań je odwiedzających otrzyma niespodziankę od Figura Centrum Pięknego Ciała. Tradycyjnie na Dniu Kobiet nie zabraknie kwiatów – rozdawane będą tulipany. Odbędzie się również prezentacja pokazująca jak powstają okolicznościowe kompozycje florystyczne.

17 marca 2023 r. (piątek)

Po raz pierwszy odbędzie się Ciechanowskie Forum Kobiet. Wydarzenie organizuje miasto we współpracy z Zarządem Stowarzyszenia Kobiety w Centrum Mazowsze Północ. W budynku Państwowej Uczelni Zawodowej im I. Mościckiego (ul. Narutowicza 9) między godz. 10.00 a 13.00 odbędą się wykłady i prelekcje, przygotowane na tę okazję przez Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, specjalistów Grupy ARNICA, psychologa (Milenę Grudzińską) i trenera głosu (Łukasza Juszkiewicza). Na spotkaniach będzie można zdobyć wiedzę o zdrowiu, farmakoterapii, psychologii kobiet oraz aktywizacji psychofizycznej seniorek . Na uczestników czekało będzie zdrowe śniadanie.

Następnie o godz. 17.00 w auli PUZ rozpocznie się otwarta debata. W rozmowie z uczestniczkami panelu – mieszkającymi w Ciechanowie reprezentantkami biznesu, organizacji pozarządowych, edukacji, samorządu i innych ciekawych zawodów uczestniczyła będzie również podróżniczka Elżbieta Dzikowska. Zaprezentuje wystawę fotografii „Różne oblicza piękna. Co robią kobiety, żeby się podobać?”. To ponad 30 prac ukazujących wpływ tradycji i kultury na wybory i decyzje kobiet.

Organizację wydarzenia wesprą:

  • Medyczna Szkoła Policealna w Ciechanowie,
  • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. I. Mościckiego,
  • Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio,
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
  • Figura Centrum Pięknego Ciała.

Do obchodów Dnia Kobiet przyłączy się też Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie. 8 marca (środa) w Krzywej Hali odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Król – autorką książki „Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach”.

To niezwykły przekaz o kobietach, które nie bały się wyznaczać nowych dróg, mierząc się ze strachem oraz ograniczeniami pełne odwagi i determinacji wytyczały nowe trendy. Ich celem było dotarcie do miejsc, gdzie czuły się wolne i spełnione.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów

Reklama