Ciechanowskie Juwenalia wracają

12 maja 2023 r. na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich odbędą się Juwenalia Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie organizowane wspólnie z ratuszem. Na scenie wystąpią Brathanki. Zagrają też młodzi artyści reprezentujący lokalne środowisko muzyczne. W ramach święta studentów zaplanowano również mecz piłkarski.

Po pandemicznej przerwie powraca wyczekiwana przez studentów impreza integrująca środowisko Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. 11 i 12 maja 2023 r. studenci będą mogli wspólnie bawić się na Ciechanowskich Juwenaliach.

11 maja (czwartek) o godz. 16.00 na stadionie przy ul. 3 Maja mecz o puchar Rektora rozegrają zawodnicy uczelni oraz drużyna prezydenta Ciechanowa. Wydarzenie ma charakter otwarty, a organizatorzy do wspólnej zabawy ze studentami zapraszają wszystkich mieszkańców.

12 maja (piątek) 2023 r. Juwenalia przeniosą się na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich. Tam od godz. 18.30 trwały będą koncerty dla studentów i mieszkańców Ciechanowa. W tym roku po raz pierwszy podczas imprezy studenckiej wystąpi młodsze pokolenie uczniów miejskich szkół ponadpodstawowych: „Krach Band” I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie i „BlackSheep” Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie. Na scenie zagrają też lokalne zespoły muzyczne: Kucanki oraz Skóra.

Gwiazdą tegorocznych Juwenaliów będzie zespół Brathanki, który o godz. 20.30 zagra swoje największe przeboje.

Wstęp na wydarzenia muzyczne jest bezpłatny.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów