Dwóch nietrzeźwych kierujących i jeden z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz mężczyznę, który pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zdecydował się wsiąść za kółko.

W dniu 17 kwietnia 2021 r. w nocy na ul. Płońskiej w Ciechanowie policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którego kierujący przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 38 – latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd.

Tego samego dnia rano w miejscowości Zygmuntowo gm. Opinogóra Górna policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW Sharan, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. 44 – letniego kierującego mundurowi poddali badaniu, gdzie wynik wskazał że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Podobny wynik badania uzyskał 32 – latek, który na ul. Tatarskiej został zatrzymany do kontroli przez policjantów z uwagi na znajdujący się pod pojazdem znak stawiany przy tzw. „wysepkach”. W trakcie rozpytania mężczyzna oświadczył, że uderzył w niego na ul. Płockiej.

Pomimo ciągłych apeli o zachowanie trzeźwości i rozsądek na drodze nadal są osoby, które uważają , że mogą prowadzić pojazd pomimo wypitego alkoholu lub zakazu prowadzenia. Za takie właśnie myślenie wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą przed Sądem.

podkom. Ewa Brzezińska KPP Ciechanów

Reklama