Dzień Dziecka w Ciechanowie

Od 29 maja do 2 czerwca 2024 r. w mieście będą odbywać się imprezy kierowane do najmłodszych. W ramach obchodów ich święta na dzieci czekają: zabawy podwórkowe i koncert w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio, Rodzinny Piknik Wędkarski na Krubinie oraz III Piknik Modelarski na terenie Parku Nauki Torus. Na miejskim stadionie odbędą się zawody lekkoatletyczne młodych sportowców z Mazowsza.

Animacje i koncert w Studio

29 maja (środa) 2024 r. w godzinach popołudniowych Dzień Dziecka organizuje COEK Studio. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W siedzibie miejskiej jednostki kultury (ul. 17 Stycznia) od godz. 17.00 na dzieci czekały będą gry i zabawy podwórkowe oraz animacje. W organizację wydarzenia włączyli ciechanowscy seniorzy – członkowie Klubu Seniora STUDIO i Klubu Seniora Kamienica Warszawska 18. Będzie to okazja do wspólnej zabawy i integracji międzypokoleniowej.

O godz. 18.00 w Studio rozpocznie się koncert Zielonej Półnutki. Wystąpią: Magdalena Jabłońska (wokal i perkusjonalia) oraz Pan Bemolek (Szymon Ostromecki – gitara), którzy zagrają znane i lubiane przeboje dziecięce. Koncertowy repertuar będzie można obejrzeć również podczas spotkań w miejskich przedszkolach, które będą organizowane w czerwcu.

Rodzinny Piknik Wędkarski

1 czerwca (sobota) 2024 r. na terenie miejskiego kąpieliska na Krubinie odbędzie się Rodzinny Piknik Wędkarski. O godz. 10.00 rozpoczną się spławikowe zawody wędkarskie dzieci w wieku 3-14 lat. Od uczestników nie jest wymagana karta wędkarska. Na zwycięzców będą czekały nagrody.

Stoiska 5. MBOT

Podczas pikniku rozstawione zostaną stoiska 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, stoisko ze sprzętem militarnym i sportowym.

Odbędą się pokazy:

sprzętu wojskowego, strażackiego, wyszkolenia strzeleckiego klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks, sprzętu do nurkowania, udzielania pierwszej pomocy.

Na Krubinie pojawi się też strzelnica ASG (z bronią pneumatyczną) oraz painball. Na gości czekało będzie domowe ciasto i napoje. Podczas pikniku prowadzona będzie zbiórka oraz licytacje na leczenie Oliwiera Wróbla. Imprezę organizuje przy wsparciu ratusza Koło PZW Ciechanów Miasto.

Zawody lekkoatletyczne na stadionie

Tego samego dnia na miejskim stadionie przy ul. 3 Maja o godz. 14.00 rozpocznie się I Mazowiecki Mityng dla Dzieci. W zawodach lekkoatletycznych dla młodych sportowców wystartują dziewczęta i chłopcy z całego Mazowsza oraz ościennych województw, posiadający licencje. Wstęp na stadion jest bezpłatny.

III Piknik Modelarski w Parku Nauki Torus

2 czerwca (niedziela) 2024 r. na terenie Parku Nauki Torus odbędzie się III Piknik Modelarski. Podczas wydarzenia członkowie Ciechanowskiego Klubu Modelarskiego oraz zaproszeni goście zaprezentują swoje najciekawsze modele pojazdów gąsienicowych, historycznych oraz współczesnych. Dla dzieci przygotowano czołgowy tor przeszkód, na którym będą mogły samodzielnie nawigować modelami wozów pancernych.

Modelarze zaprezentują też spalinowe i elektryczne modele samochodów wyścigowych. Ponadto odbędzie się pokaz dronów i samolotów akrobacyjnych RC. Piknik będzie trwał od godz. 11.00 do 16.00 na terenie zielonym pod wieżą ciśnień. Wstęp jest bezpłatny.