Ferie w mieście pełne atrakcji

Dnia 23 lutego 2023 r. miejskie jednostki przygotowały zajęcia dla dzieci i młodzieży, które pozwalają przyjemnie i pożytecznie spędzić czas w trakcie przerwy w nauce. W COEK Studio dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach, zajęciach survivalowych, plastycznych, rzeźbiarskich, muzyczno-tanecznych i sportowych. W ramach ferii przewidziano też wizyty na krytej pływalni, w kinie, a nawet na strzelnicy sportowej. W budynku COEK Studio odbywały się również edukacyjne spotkania przygotowane przez Sanepid oraz PUK.

Dwa turnusy półkolonii dla dzieci przygotował Park Nauki Torus. Poza licznymi eksperymentami i warsztatami, które uczą przez zabawę, uczestniczy mogą zadbać też o dobrą formę fizyczną w trakcie przerwy w nauce szkolnej. O doskonałe żywienie dzieci zadbała Cafe Pitagoras.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się „Kreatywne ferie”. W ubiegłym tygodniu w Krzywej Hali można było zobaczyć teatrzyk kamishibai, polubić czytanie  i wziąć udział w warsztatach kreatywnych. W tym tygodniu podobne zajęcia odbywają się w Bibliotece Głównej (ul. Batalionów Chłopskich) oraz Filii nr 3 (ul. Reutta). Można jeszcze dołączyć – zajęcia są bezpłatne (dzieci w wieku 6-10 lat).

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów

Reklama