Informacja Starosty Ciechanowskiego dotycząca Powiatu Ciechanowskiego w zakresie przygotowania do zakwaterowania obywateli Ukrainy

wg. danych i informacji przesłanych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego do dnia 03-03-2022 r. z poszczególnych samorządów.

Łącznie na chwilę obecną do dyspozycji na terenie Powiatu Ciechanowskiego są 604 miejsca, w których zakwaterowano 79 obywateli Ukrainy (łącznie z kwaterami prywatnymi zgłoszonymi do PCZK)

– POWIAT CIECHANOWSKI (Starostwo Powiatowe)
l. miejsc deklarowanych 129
l. osób zakwaterowanych 29

– MIASTO CIECHANÓW
Hotel Olimpijski
l. miejsc deklarowanych 80
l. osób zakwaterowanych 0
Hala widowiskowo – sportowa
l. miejsc deklarowanych 200
l. osób zakwaterowanych 0

-GMINA GLINOJECK
l. miejsc deklarowanych 108
l. osób zakwaterowanych 33

-KWATERY PRYWATNE na terenie Powiatu (zgłoszone do bazy PCZK)
l. miejsc deklarowanych 87
l. osób zakwaterowanych 17

W chwili obecnej kwaterowane są osoby wyłącznie w miejscach, które są w pełni przygotowane do przyjmowania obywateli Ukrainy. Wszystkie pozostałe samorządy gminne – Grudusk, Ojrzeń, Sońsk, Regimin, Opinogóra, Gołymin, Gmina Wiejska Ciechanów zadeklarowały również akces przyjęcia osób w świetlicach czy strażnicach OSP. Takie lokalizacje ze względu na stan przygotowania i konieczność właściwego zabezpieczenia i doposażenia, traktujemy w chwili obecnej jako miejsca pozostające do dyspozycji w przypadku wyczerpania miejsc podstawowych.

Równocześnie zwracamy się z prośbą do rodzin z terenu Powiatu Ciechanowskiego, które samodzielnie przyjmują obywateli Ukrainy pod swój dach, o zgłaszanie danych do właściwych miejscowo Urzędów Gmin.

Reklama