10 marca 2024 r. – zapraszamy do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej na kilka wydarzeń kulturalnych:

  • o godz. 15.00 w Oranżerii odbędzie się Koncert nr 628, przygotowany wspólnie z Fundacją Pianistyki Polskiej w ramach ogólnopolskiego cyklu „Pianiści Konkursów im. Adama Harasiewicza”. Cykl został objęty patronatem artystycznym Maestro Adama Harasiewicza oraz patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierownictwo artystyczne: dr Aneta Teichman. Bilety dostępne https://bilety.muzeumromantyzmu.pl/rez…/numerowane.html…76 i w sklepiku muzealnym.
🔼Przypominamy, że z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany jest program pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W jego ramach osoby niepełnosprawne i towarzyszący im opiekunowie będą mogli skorzystać z oferty Muzeum kupując bilet za preferencyjną cenę, tj. 1 zł za bilet dla osoby z niepełnosprawnościami i 1 zł za bilet dla towarzyszącego jej jednego opiekuna. Szczegóły: https://muzeumromantyzmu.pl/wsparcie-osob-z…/
  • o godz. 16:30 we Dworze Krasińskich odbędzie się wernisaż wystawy „Anioły, żywioły i rycerze”. Cykl grafik do ballad „Świteź” i Świtezianka” Adama Mickiewicza” to osobiste prezentacje wizualne Kimby F. Kerner i próba znalezienia odpowiedzi na pytania egzystencjalne, które Mickiewicz opisał w formie poetyckiej. Wystawa będzie czynna od 10 marca do 28 kwietnia 2024 r.
  • o godz. 17:00 również we Dworze Krasińskich odbędzie się wernisaż wystawy ZAŚWIATY – Wystawa malarstwa, rzeźby, rysunku i fotografii
„Zaświaty” czyli piąta edycja wystaw pod szyldem Ciemnej Strony Sztuki. Prace powstają specjalnie na każdy cykl wystaw i swoją tematyką nawiązują do ich tytułu, a ponieważ jest to ekspozycja zbiorowa otrzymujemy kilkadziesiąt autorskich wyobrażeń w dowolnej technice, bez ograniczenia swobody twórczej wokół tematu. Wśród autorów są zarówno osoby tworzące już od wielu lat, jak i młode, które dopiero rozpoczynają swoją drogę artystyczną, ale wszystkich łączy estetyka prac i zawarta w nich emocjonalność.
Romantycy zwracali szczególną uwagę na życie wewnętrzne człowieka – duchowość, uczucia, emocje, a również na odrębność jednostki ludzkiej, jej odmienność i indywidualność, gdzie dominowało uczucia nad rozumem, metodą poznania świata stał się nie empiryzm, ale sztuka, co jest też głównym wytycznym osób, które będą prezentować swoje prace na wystawie.
Zapraszamy do zagłębienia się w pracach powstałych na wystawę i odnalezieniu motywu Zaświatów przedstawionego według współczesnych autorów, swoje prace zaprezentują: Anna Pietruś-Bral, Joanna Sztyrak, Katarzyna Spychalska, Katarzyna Wieczorek, Diana Żarów, Monika Krzymińska-Śluborska, Pamela Jaworska, Paulina Wiewióra, Igor Panchuk, Paweł Sadowski, Łukasz Milak-Kalinowski, Jacek Szleszyński, Grzegorz Rombel, Piotr Małysz, Piotr Baćko, Krzysztof Płonka, Grzegorz Kochaniec, Rafał Krzemiński, Marcin Michalewicz, Krzysztof Iwin, Piotr Kiełbiński, Rafał Hader, Tomasz Bartosik.
Wystawa będzie czynna od 10 marca do 28 kwietnia 2024 r.
Zapraszamy serdecznie

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ