Najładniejsza Marzanna – konkurs plastyczny

Z okazji zbliżającej się wiosny, jak co roku, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie ogłosiło Konkurs Plastyczny „Najładniejsza Marzanna”. To konkurs z wieloletnią tradycją, symbolizujący pożegnanie zimy. Został on skierowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, a polega na wykonaniu kukły – Marzanny ze wszelkiego rodzaju dostępnych materiałów. Aby tradycji stało się zadość – Marzanny powinny zostać spalone i wrzucone do wody…

Jednak by nie zatruwać środowiska i nie śmiecić, można stworzyć Eko-Marzannę, do czego zachęcają Organizatorzy, by potem mogły cieszyć oczy spacerowiczów przechadzających się przed Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Wszystkie „panny” konkursowe zostaną przymocowane bowiem do balustrady przy siedzibie domu kultury.

PCKiSz zaprasza chętnych do kontaktu z Działem Kultury i Sztuki, pod nr tel. 23 672 42 96, wew. 3. Ze względu na obostrzenia oddawanie prac i ich prezentacja będzie możliwa po umówieniu określonej godziny przybycia. Nastąpi to dokładnie we wtorek, 23 marca, w godz. 10 – 12 (dla grup zorganizowanych) oraz w godz. 16-18 dla indywidualnych uczestników konkursu.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.pckisz.pl
Zapraszamy do zabawy!

Reklama