Nietrzeźwi kierujący z zakazem prowadzenia oraz brakiem uprawnień do kierowania

Wczoraj 24.03.2021 r. funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, u których badanie wykazało prawie dwa i pół oraz prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Około godz. 15:30 w miejscowości Przyrowa kierujący Fordem Fiesta mijając radiowóz znacznie przyspieszył. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe chcąc zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. 36 – latek nie reagował i przyśpieszył bardziej. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać uciekiniera. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie dwa i pół promila.

Dwadzieścia minut później kolejny patrol w Ciechanowie na ul. Szumnej zatrzymał do kontroli samochód marki Citroen. Kierujący tym pojazdem posiadał aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ponadto prowadził pojazd mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2

podkom. Ewa Brzezińska KPP Ciechanów

Reklama