Nowa trasa rowerowa w Ciechanowie między ul. Tatarską a kładką na Łydyni

Miasto rozpoczęło budowę nowej, dwukierunkowej ścieżki dla rowerzystów. Powstanie między ul. Tatarską i kładką na rzece, prowadzącą w kierunku ul. Wyrzykowskiego. Remont przejdzie też istniejący tam chodnik. Dziś (27 lipca 2023 r.) rozpoczęły się prace.

Remont przejdzie prawie 300 metrów istniejącego chodnika, z którego korzystają piesi na trasie między ul. Wyrzykowskiego a Tatarską. Obecnie znajduje się tam tylko przeprawa dla przechodniów. Teraz miasto wybuduje też bezpieczną trasę dla rowerzystów.

– Przez wiele lat czyniliśmy starania, by uzyskać zgodę właścicieli prywatnych działek na zrealizowanie tej inwestycji. W 2022 r. miasto uzyskało tytuł prawny do tego terenu. Opracowaliśmy dokumentację techniczną i już teraz rozpoczynamy budowę kolejnej ścieżki rowerowej w Ciechanowie – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Blisko 300 metrów dwukierunkowej trasy rowerowej od ul. Tatarskiej do kładki na rzece powstanie jeszcze latem tego roku. Będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej (asfaltowej).

Przy ścieżce i chodniku zagospodarowana zostanie zieleń. Ponadto renowacji poddana zostanie bariera zabezpieczająca wzdłuż chodnika przy rowie, wypionowane będą istniejące słupy oświetleniowe. W celu optymalizacji kosztów tej inwestycji do wykonania remontu chodnika wykorzystana zostanie kostka pochodząca z rozbiórki, uzupełniona o nowe elementy.

Wykonawca dziś (27 lipca 2023 r.) wystąpił z wnioskiem o czasową zmianę organizacji ruchu i przystąpił do realizacji prac. W trakcie ich wykonywania nie będzie możliwości wejścia na kładkę oraz przejścia na odcinku od niej do ul. Tatarskiej.

 

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ