Policjanci udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierowcom

Jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdem bez uprawnień to tylko nieliczne naruszenia przepisów, na które funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zwracają uwagę.

W piątek 2 kwietnia 2021r. policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku w miejscowości Wkra zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audii, którego tor jazdy wskazywał, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. 30 –letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W niedziele 4 kwietnia 2021r. w miejscowości Opinogóra policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w niedzielę w miejscowości Młock policjanci z PP w Ojrzeniu zauważyli pojazd m-ki Fiat Marea, który korzystał ze świateł drogowych niezgodnie z przepisami. Policjanci podjęli czynności zatrzymania pojazdu do kontroli jednak kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podczas jazdy 23-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiadał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Ponadto został zatrzymany i osadzony w KPP Ciechanowie do wyjaśnienia.

Motocykliści rozpoczęli już swój sezon. W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Ojrzeń zatrzymali do kontroli 34-letniego mężczyznę kierującego motocyklem. W trakcie kontroli okazało się że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, blisko 2,5 promila alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto przewoził motocyklem pasażera.

We wtorek 6 kwietnia 2021r. policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku podczas kontroli ujawnili pojazd m-ki Audii, którego 18-letni kierujący posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Również we wtorek 6 kwietnia 2021r. policjanci WRD grupy SPEED w miejscowości Kraszewo zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą pojazdem Toyota, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem karnym.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Bożena Kuklak KPP Ciechanów

Reklama