Rozbudowa sieci ścieżek na „Krubinie”

Rekreacyjny obszar wokół zbiornika wodnego zyska nowe ścieżki dla spacerowiczów i rowerzystów. Dziś (21 sierpnia) rozpoczęła się realizacja projektu, który wybrali mieszkańcy głosując w tym roku w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Będzie to już szósty etap rewitalizacji obszaru w pobliżu miejskiego kąpieliska. Inwestycje, jakie do tej pory wykonał ratusz w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego umożliwiły stworzenie tam całorocznego terenu, który służy do rekreacji i wypoczynku.

W tym roku powiększony będzie obszar ścieżek pieszo-rowerowych. Istniejąca już pętla wokół głównego zbiornika, sięgająca do dwóch sąsiadujących oczek wodnych, będzie rozbudowana w stronę ul. Dobrej. 240m tras zostanie wykonanych z naturalnych kruszyw.

Pomysł zrealizowania tej inwestycji poparło w tegorocznym głosowaniu w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego 666 mieszkańców. To jeden z projektów ogólnomiejskich, które zdobyły najwięcej głosów poparcia ciechanowian.

W ubiegłym roku, również w ramach CBO, wykonano oświetlenie głównego ciągu komunikacyjnego na „Krubinie”. Dodatkowo plażę oddzielono od sąsiadującej drogi szpalerem buków. Wcześniej zamontowano tam bezpłatne miejskie WiFi oraz monitoring.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów