Rozpoczął się remont Hotelu Olimpijskiego w Ciechanowie

Hotel zarządzany przez MOSiR przejdzie pierwszy od ponad 30 lat gruntowny remont. Zmieni się nie tylko jego wygląd zewnętrzny. Wewnątrz odświeżone będą pokoje hotelowe oraz części wspólne. Ponadto budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wykonanie termomodernizacji pozwoli zmniejszyć koszty bieżące funkcjonowania obiektu. Rozpoczęły się pierwsze prace.

Oddany do użytkowania w 1992 r. Hotel Olimpijski jest położony w kompleksie sportowo-rekreacyjnym zarządzanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Poza pokojami udostępnianymi klubom sportowym, których reprezentanci przyjeżdżają z całej Polski i zagranicy oraz turystom, budynek mieści też restaurację oraz sale konsumpcyjne. Obiekt ma już ponad 30 lat i wymaga gruntownego remontu.

Teren budowy przekazano wykonawcy. Dziś (31 lipca 2023 r.) rozpoczęły się prace. Przede wszystkim obejmą termomodernizację, dzięki czemu docieplone zostaną ściany zewnętrzne i wewnątrz obiektu. To pozwoli zmniejszyć koszty utrzymania hotelu, którego łączna powierzchnia użytkowa to 2,5 tys. m². Poza termomodernizacją wykonany będzie też remont balkonów i schodów wejściowych.

Wewnątrz zmieni się wygląd pokoi noclegowych, a dwa z nich (na parterze) zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowana będzie winda, a przy wejściu do poradni znajdującej się w budynku pojawi się platforma schodowa. Na nową wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Inwestycja umożliwi dostosowanie budynku do wymagań bezpieczeństwa pożarowego.

Prace realizuje wyłoniona w drodze postępowania przetargowego prowadzonego przez MOSiR firma REDIREM z Mławy. W okresie trwania robót hotel będzie całościowo wyłączony z użytkowania.

Od czasu oddania hotelu do użytkowania tylko raz wykonywane były w nim większe remonty. W 2006 r. w części pokoi wymieniono instalację centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, stolarkę drzwiową, przebudowano łazienki i wymieniono umeblowanie.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów