Rozpoczęła się wymiana nawierzchni w hali sportowej w Ciechanowie

Ogólnodostępna hala do gier zespołowych przy ul. 17 Stycznia przejdzie pierwszą od powstania obiektu modernizację. Istniejącą drewnianą podłogę zastąpi nowa syntetyczna nawierzchnia sportowa. Dziś (7 sierpnia 2023 r.) rozpoczęły się prace. Na ten rok zaplanowano również remont elewacji budynku.

Będzie to pierwszy kompleksowy remont nawierzchni w hali od 2006 r. Od tamtej pory wykonywane były wyłącznie bieżące naprawy. Wysłużona, drewniana podłoga o powierzchni blisko 1,4 tys. m2 zostanie wymieniona na nową wraz z podbudową. Ułożona będzie równa nawierzchnia syntetyczna o grubości ponad 9 mm, posiadająca międzynarodowy certyfikat.

Całkowita wartość zadania to blisko 700 tys. zł. Dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska” wynosi 277 400 zł. Pozostałe koszty realizacji inwestycji miasto pokrywa z własnego budżetu.

Ponadto blisko 300 tys. zł władze miasta pozyskały na wykonanie remontów w dwóch halach sportowych. Środki przeznaczone zostaną na remont elewacji hali sportowej przy ul. 17 Stycznia oraz wymianę stolarki okiennej i montaż energooszczędnego oświetlenia w obiekcie przy ul. Kraszewskiego. Dofinansowanie pochodzi z programu „Mazowsze dla sportu 2023”, realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Z obu obiektów regularnie korzystają sportowcy trenujący w miejskich klubach sportowych. Odbywają się w nich zawody sportowe rangi krajowej i międzynarodowej. Poza działalnością klubów, obiekt jest wykorzystywany do organizacji cyklicznych imprez widowiskowych.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów