Trzech kierowców odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie

Jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdem bez uprawnień to tylko nieliczne naruszenia przepisów, na które funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zwracają uwagę.

We wtorek 9 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Al. Niepodległości zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Hyundai. Kierujący tym pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h.

Niektórzy kierowcy rozpoczęli już sezon motocyklowy. Dla 17 latka rozpoczął się on niefortunnie. Wczoraj ciechanowscy policjanci z Mazowieckiej Grupy Speed na ul. Orylskiej zatrzymali do kontroli kierowcę Kawasaki. W trakcie kontroli okazało się że mężczyzna kierował motocyklem nie posiadając do tego uprawnień.

Wczoraj ok. godz. 20:20 funkcjonariusze PP Sońsk udali się do miejscowości Gąsocin, gdzie według zgłoszenia pojazdem marki Citroen ma poruszać się nietrzeźwy kierujący. Na ul. Strażackiej zatrzymali auto do kontroli. W trakcie sprawdzenia 29 – letniego kierującego w policyjnych systemach okazało się że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on trzy promile alkoholu w organizmie.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Ewa Brzezińska KPP Ciechanów

Reklama