Wakacyjne remonty w miejskich szkołach i przedszkolach w Ciechanowie

Wakacje to okres, w którym dzieci cieszą się odpoczynkiem od nauki, a równocześnie szkoły i przedszkola mają możliwość przeprowadzenia niezbędnych remontów, odświeżenia swoich wnętrz czy unowocześnienia infrastruktury. W czasie tegorocznej przerwy wakacyjnej remontowane
oraz doposażane są cztery miejskie szkoły podstawowe i trzy przedszkola.

W Szkole Podstawowej nr 1 wyremontowana została sala komputerowa. W Szkole Podstawowej nr 5 w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego o nowe elementy zabawowe wzbogacił się plac zabaw. Wymieniany jest tam również pion kanalizacji sanitarnej. W Szkole Podstawowej nr 6 odświeżona została część elewacji budynku.

W Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie w ramach CBO zakupiony został sprzęt multimedialny oraz elementy wyposażenia pracowni i świetlic. Kupiono projektory z ekranami, laptopy i myszki, sprzęt audio wykorzystywany na lekcjach muzyki, odczynniki laboratoryjne, zestawy do prowadzenia doświadczeń, roboty edukacyjne, tablety, sztalugi oraz oprogramowanie do nauki języka angielskiego. Ponadto szkoła wzbogaciła się o nowe ławki, worki do siedzenia oraz tablicę wolnostojącą.

Wyposażenie sali sensorycznej zostało uzupełnione m.in. o piasek kinetyczny, kulki do suchego basenu, materac sensoryczny, lampę LED i koc obciążeniowy. Kuchnia szkolna wyposażona została w piec konwekcyjny. W „siódemce” przeprowadzono także częściowy remont korytarza, a w trakcie modernizacji jest winda.

W Miejskim Przedszkolu nr 1 w ramach projektu „Eko-Przedszkolaki”, który zwyciężył w budżecie obywatelskim zamontowano stację meteorologiczną, stoły w kształcie koła wraz z ławkami oraz doposażono plac zabaw w zestaw sprawnościowy, tablicę kredową, piaskownicę z zadaszeniem i bujaki. Ponadto malowane są szatnie i sala zabaw. W Miejskim Przedszkolu nr 2 utworzone zostały ogródki dla każdej grupy przedszkolnej, umożliwiające zasadzenie ziół, warzyw oraz krzewów owocowych. Realizacja projektu pozwoli dzieciom prowadzić obserwacje przyrodnicze, rozbudzi zainteresowanie otaczającym światem oraz wzmocni kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych.

Oprócz budowy rabat, zakupiono sadzonki, nasiona oraz narzędzia ogrodnicze dla dzieci. Zadanie wygrało w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Przy Miejskim Przedszkolu nr 8 wymieniane jest ogrodzenie wokół placówki. Zadanie realizowane jest z budżetu partycypacyjnego. Ponadto w trakcie remontu jest tam łazienka.

Łączna suma wszystkich zadań realizowanych w miejskich szkołach i przedszkolach to ponad 468 tys. zł i jest finansowana wyłącznie przez budżet miasta.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów