Zakończyła się modernizacja trzech miejskich ulic w Ciechanowie

Zakończyła się przebudowa ulic: Skłodowskiej-Curie, Nizinnej i Zagrodowej. Drogi zyskały nowe nawierzchnie i chodniki. Utworzone zostały nowe przejścia dla pieszych. Powstała kanalizacja deszczowa, przebudowane zostały sieci. Dziś przeprowadzono odbiór inwestycji.

Inwestycja rozpoczęła się od robót ziemnych. Wykonana została kanalizacja deszczowa z wpustami ulicznymi, przebudowane zostały sieci: gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna. W ulicach ułożono nawierzchnie z betonu asfaltowego oraz chodniki z kostki betonowej.

Wykonano zjazdy na posesje. Zwiększyło się też bezpieczeństwo pieszych poprzez wybudowanie przejść przez jezdnię oraz montaż wyspowych progów zwalniających. Wykonane zostało oznakowanie pionowe i poziome. Zamontowano wiaty przystankowe.

– Inwestycję kończymy na ponad miesiąc przed planowanym umownie terminem. Nowa infrastruktura zapewni komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. Już przygotowujemy kolejne modernizacje ciechanowskich ulic – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Wykonawcą inwestycji była firma Brukarstwo Paweł Goc. Koszt zadania to ponad 11 mln zł.

Miasto Ciechanów równocześnie prowadzi prace w kolejnych ulicach na tym samym osiedlu: Ludowej, Kruczej, Wrzosowej, Spacerowej i Wędkarskiej. Postępuje także budowa wiaduktu pieszo-rowerowego, który nad torami połączy bezpiecznie ul. Ceramiczną z ul. Skłodowskiej-Curie.

O przeprowadzenie prac modernizacyjnych sieci dróg wnioskowali mieszkańcy, m.in. podczas spotkań osiedlowych z prezydentem.

 

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów