Koncert Niepodległościowy z udziałem uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Ciechanowie

We wtorek 09.11.2021 r. w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego w Ciechanowie odbył się koncert Niepodległościowy, który był poświęcony wybitnym polskim artystom jakim byli: Cyprian Kamil Norwid i Fryderyk Chopin. Na scenie wystąpili uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie.

Uczniowie i absolwenci, Magdalena Jabłońska i Tatiana Fedorczuk – Eichler

Podczas koncertu przedstawiono biografię słynnych artystów oraz z ciekawostki z ich życia a publiczność mogła zatopić się w dźwiękach muzyki Chopina, aby lepiej zrozumieć sztukę wielkich romantyków.

Organizatorem koncertu byli: Ciechanowskie Stowarzyszenie PRO MUSICA SCHOLARIUM oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie.

Przygotowanie i scenariusz: nauczyciel fortepianu Tatiana Fedorczuk – Eichler – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie i Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie.

Recytacja: Magdalena Jabłońska – Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej „STUDIO”.

Na fortepianie utwory Fryderyka Chopina wykonali: Nel Rynkowska-Marut, Julia Matusiak, Natalia Rzeczkowska, Alicja Perczyńska, Klaudia Rycharska, Natalia Jopek, Wiktoria Żerek.

Koncert został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Ciechanów.

Warto wspomnieć: 26 listopada 2021 r. o godz. 18.00 młode pianistki wystąpią ponownie z tym samym programem koncertowym w Klubokawiarni W18 w Ciechanowie (ul. Warszawska). Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Zdjęcia z koncertu

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: informacje podczas koncertu

Previous ArticleNext Article