Koncert Noworoczny…

W niedzielny wieczór (05.01.2020r.) na hali sportowej w Ciechanowie odbył się Noworoczny Koncert pt. „Wokół opery, operetki i musicalu”, podczas którego na scenie wystąpili muzycy z Orkiestry Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.

 

 

Między innymi: Renata Drozd – sopran (solistka m.in. Filharmonii Dowcipu, znana z programów telewizyjnych z muzyką operową), Magdalena Idzik – mezzosopran (solistka m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ale śpiewała również koncert między innymi z Andrea Bocelli), Wonhyeok Choi – tenor (zwycięzca Turnieju Tenorów w Szczecinie, solista Opery Wrocławskiej, w jego wykonaniu kilka niespodzianek muzycznych, również w języku polskim) i Jakub Milewski – baryton (solista współpracujący z teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce, kierownik artystyczny MTM).

 

Koncert poprowadził Piotr Gąsowski (aktor, prezenter telewizyjny). Bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać znanych utworów np. „Habanera” z opery „Carmen” G. Bizeta, słynna pieśń neapolitańska „O sole mio”, czardasz z operetki „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána, a także „Gdybym był bogaczem” z musicalowego hitu „Skrzypek na dachu” z muzyką J. Bocka.

 

Organizatorem koncertu był: Urząd Miasta Ciechanów.

 

 

 

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło informacji: Urząd Miasta Ciechanów

 

Previous ArticleNext Article