Koncert Walentynkowy w Muzeum Romantyzmu

W dniu 9 lutego 2020r. zebrana w muzealnej oranżerii publiczność wzięła udział w klimatycznym, wyrafinowanym koncercie walentynkowym zatytułowanym „Bo to jest miłość”. Data tego koncertu obligowała do wypełnienia programu utworami, których mottem przewodnim jest miłość.

 

Zaproszeni artyści: Rafał Grząka (akordeon), Krzysztof Jaszczak (fortepian) oraz Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska (sopran) i Wojciech Bardowski (baryton), wykonali najpiękniejsze utwory muzyczne z gatunku klasyki. Publiczność miała możliwość wysłuchać arie i pieśni o miłości. Wśród nich znalazły się m.in.: „Usta milczą, dusza śpiewa” – duet z operetki „Wesoła wdówka”; „Besame mucho”, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, walc Barbary z filmu „Noce i Dnie”, „Co się dzieje, oszaleję” – duet z operetki „Księżniczka czardasza”.

 

Przygotowany koncert z pewnością zadowolił coraz bardziej wyrobioną i wymagającą publiczność, która systematycznie bierze udział w cyklicznie organizowanych Koncertach Niedzielnych. Na kolejny zapraszamy 8 marca 2020r.

 

 

 

 

Tekst i video: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Zdjęcia: Ciech24.pl

 

Previous ArticleNext Article