Funkcjonariusze Policji szkolą seniorów z Gminy Regimin – Klub Senior+ Lekowo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji Ciechanowie uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Lekowie. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Wszystko w ramach kampanii „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” .

Dzielnicowi z PP w Regiminie wraz z przedstawicielką KPP w Ciechanowie Kamilą Nosarzewską z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z seniorami z Klubu Senior + w Lekowie. Podczas spotkania policjanci omówili bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie.

Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Policjanci przestrzegali, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, księdza, policjanta, prokuratora… Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej oraz materiałem filmowym.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa edukacyjna prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

kom. Jolanta Bym KPP Ciechanów

Źródło: tekst i zdjęcie – Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.

Previous ArticleNext Article