Magdalena Grzebałkowska gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

W środę 08.09.2021 gościem biblioteki w Krzywej Hali była Magdalena Grzebalkowska, pisarka i reporterka „Gazety Wyborczej”, absolwentkę studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Głównym tematem spotkania była najnowsza książka M. Grzebałkowskiej „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”. Autorka przedstawia w niej poruszający obraz wojny widzianej oczami jej najmłodszych uczestników.

Małgorzata Grzelak i Magdalena Grzebałkowska

By dotrzeć do ostatnich świadków największego konfliktu w dziejach świata, M. Grzebałkowska wyruszyła m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i w najodleglejsze krańce dawnego Gułagu. Opisuje także wstrząsające historie małych partyzantów, dzieci pułków i nastoletnich powstańców warszawskich.

Kilka chwil podczas spotkania poświęciliśmy książce biograficznej „Beksińscy. Portret podwójny” z uwagi na wystawę, która wkrótce otwarta zostanie w opinogórskim Muzeum.

Magdalena Grzebałkowska

Gdyby nie książka M. Grzebałkowskiej, pewnie nigdy historia niezwykłej rodziny Beksińskich tak szeroko nie trafiłaby do świadomości kolejnego pokolenia fanów kultury. Autorka wspaniale opowiadała o pracy nad książkami, które pisze, o swojej ogromnej miłości do czytania i o tym, gdzie i kiedy czyta jej się najlepiej a kiedy słucha audiobooków, ale też komu nie poświęci miejsca w swoich książkach.

Małgorzata Grzelak i Magdalena Grzebałkowska

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Grzelak, bibliotekarz w MBP oraz wielka znawczyni i miłośniczka książek, w tym książek gościa. Po książki Magdaleny Grzebałkowskiej zapraszamy do placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

Magdalena Wiercińska – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Opinogórze Górnej, Magdalena Grzebałkowska i Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

Zdjęcia: Ciech24.pl

Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie

Previous ArticleNext Article