Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – uroczystości w Ciechanowie

1 marca 2023 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tradycja tego święta trwa już 13 lat. Jest to wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej i obecności wojsk Sowieckich w Polsce.

W tym roku uroczystości w Ciechanowie trwały dwa dni. W pierwszym dniu – 28 lutego 2023 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbyła się wystawa poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaraz po wystawie odbył się koncert patriotyczny raperów UnikatOs, Szosto i DeBeJot oraz wokalistki Małgosi Pilzak która śpiewała utwory patriotyczne.

W drugim dniu – 1 marca 2023 r. w koście parafialnym Św. Józefa w Ciechanowie (Fara) została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji poległych żołnierzy i ich rodzin. Asystę wojskową zapewnili żołnierze z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego oraz uczniowie z terenu powiatu ciechanowskiego.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i Apel Poległych przed dawna siedzibą Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ciechanowie przy ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie.

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article