Od nocy do nocy – Teatr Jednego Aktora w Muzeum Romantyzmu.

Po długiej przerwie, w niedzielę 27 września 2020r. w muzealnej oranżerii w Opinogórze odbyło się kolejne spotkanie w Teatrze Jednego Aktora w Muzeum.

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka młodego pokolenia wystąpiła z autorskim monodramem muzycznym „Od nocy do nocy”. Artystce towarzyszyli: Katarzyna Bartecka – skrzypce oraz Marcin Jagiełło – fortepian. Usłyszeliśmy najpiękniejsze utwory z musicali polskich i światowych oraz filmów takich jak „Noce i dnie”, „Vabank”, a także najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli.

Publiczność zachwyciła przede wszystkim nietuzinkowa, emocjonalna interpretacja. Joanna Aleksandrowicz – występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Nowej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie.

Obecnie wciela się w rolę Bianki w spektaklu „Xięgi Schulza” w reżyserii Mistrza Jana Szurmieja.

Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi m.in z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim.

Widowiskiem „Od nocy do nocy” w premierowej odsłonie miała okazję otworzyć Festiwal Literacki Noblistki Olgi Tokarczuk.

Marcin Jagiełło – muzyk poruszający się na co dzień w wielu stylistykach muzycznych – nieobca jest mu muzyka klasyczna, jazzowa, czy współczesne brzmienia popowe. Występował na scenie m.in. z Andrzejem Wawrzyniakiem, Jackiem Delongiem, Grażyną Błęcką-Kolską czy Anną Cymerman.

Marcin Jagiełło i Joanna Aleksandrowicz

Katarzyna Bartecka – jedna z najlepiej zapowiadających się absolwentek Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejsuta Bacewiczów w Łodzi z klasy skrzypiec dr. hab. Tomasza Króla.

Koncertmistrzyni w orkiestrze smyczkowej „Eufonico”. Laureatka licznych konkursów, koncertująca w Polsce i poza nią.

Joanna Aleksandrowicz

Katarzyna Bartecka

Zdjęcia: Ciech24.pl

Tekst: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Previous ArticleNext Article