Odnowienie Sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Szulmierzu

W sobotę 18.06.2022 r. w Gminie Regimin odbyła się uroczystość odnowienia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Szulmierzu. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Trójcy w Koziczynie, którą odprawił ks. kan. Krzysztof Jaroszewski – kapelan strażaków powiatu ciechanowskiego i ks. Robert Głuchowski – proboszcz parafii w Koziczyn.

Dalsza część uroczystości odbywała się w Szulmierzu na placu w pobliżu siedziby OSP. Został odczytany rys historyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Szulmierzu oraz została wystawiona kronika z której dowiadujemy się, że straż powstała w 1926 r. (zdjęcia z kroniki poniżej). Podczas uroczystości zostały wręczone medale, odznaczenia i wyróżnienia:

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa dla:

  • dh Rafał Romanowski, dh Grzegorz Liszewski, dh Józef Fila.

Nadbryg. Jarosław Nowosielski listami gratulacyjnymi wyróżnił:

  • dh Wojciech Andrzejczak, dh Mariusz Grabowski, dh Łukasz Kępczyński, dh Paweł Stepmski

Odznakę strażak wzorowy otrzymali:

  • dh Marta Liszewska, dh Karolina Smolińska, dh Natalia Wójcik

Odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa otrzymali:

  • Stanisław Cicholski, Ireneusz Domański, Jan Grabowski, Waldemar Jankowski, Stanisław Kaczorek, Stanisław Kozłowski, Krzysztof Nawotczyński, Krzysztof Sobecki, Deonizy Wrzeszcz, Stanisław Żakowski.

Wójt Gminy Regimin w podziękowaniu za reprezentowanie Gminy Regimin i Powiat Ciechanowski podczas etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” wyróżnił:

  • Jakuba Olszewskiego, Antoniego Pszczółkowskiego

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz państwowych i parlamentarnych między innymi: Urząd Gminy w Regiminie, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie, Komendant i Zastępcą Powiatowej Policji w Ciechanowie, okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, radni powiatu ciechanowskiego, rady gminy Regimin, przedsiębiorcy i mieszkańcy.

Przemarsz pocztów sztandarowych

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Lepsza jakość zdjęć – Facebook.com/Ciech24pl

Previous ArticleNext Article