Wóz strażacki dla OSP Przywilcz, Gmina Grudusk

W poniedziałek 21.03.2022 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Przywilcz, Gmina Grudusk otrzymała lekki samochód ratowniczo gaśniczy IVECO. Samochód jest w stanie pomieścić 6 strażaków i zabrać ze sobą 1000 litrów wody. Ponadto posiada autopompę, wyciągarkę i maszt oświetleniowy.

Wójt Gminy Grudusk – Marek Piotrowicz i strażacy OSP Przywilcz wraz z podarowanym samochodem ratowniczo gaśniczy IVECO.

Wóz strażacki został nieodpłatnie przekazany w ramach przekazywania sprzętu z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pochodzi z zasobów Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie – nadbryg. Jarosława Nowosielskiego przy udziale sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Macieja Wąsika.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przywilczu liczy 32 druhów z czego 16 jest przeszkolonych. OSP dysponuje jeszcze dużym wozem strażackim marki Star o pojemności 2500 litrów wody.

Jednostka OSP Przywilcz w dniu 18.09.2021 r. obchodziła swoje 90 lecie istnienia – zdjęcia z uroczystości.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, będzie Gminny Dzień Strażaka, który odbędzie się 22 maja 2022 r. podczas którego wóz strażacki zostanie poświęcony przez proboszcza parafii i uroczyście przekazany. Uroczystość rozpocznie się w kościele parafialnym w Łysakowie, Gmina Grudusk. o godz. 12.00 – zapraszamy…

Podarowany samochód ratowniczo gaśniczy IVECO

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article