Otwarcie biura senatora Krzysztofa Bieńkowskiego

9 grudnia 2023, w budynku Domu Rzemiosła im. Stanisława Staszica przy ul. Pułtuskiej w Ciechanowie, odbyło się uroczyste otwarcie Biura Senatora Krzysztofa Bieńkowskiego. Uroczystość była połączona ze wspólną wigilią sympatyków klubu Zjednoczonej Prawicy. Swoją obecnością zaszczycili posłowie: Anna Cicholska, Maciej Wąsik i Jacek Ozdoba, Wójtowie, Samorządowcy oraz radni Miasta i Powiatu Ciechanowskiego, jak i sąsiednich powiatów. Dyrektorem Biura Senatora Krzysztofa Bieńkowskiego został Cezary Bobowski – gratulujemy.

Poświęcenia dokonał ks. kan. mgr Zbigniew Adamkowski – proboszcz parafii Św. Józefa (Fara) w Ciechanowie, który odmówił modlitwę, a następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zaśpiewali kolędy i podzielili się opłatkiem.

Krzysztof Bieńkowski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Na wstępie Senator Krzysztof Bieńkowski powitał zgromadzonych gości i podziękował za  przybycie oraz okazane poparcie. Przy okazji złożył również życzenia świąteczne.

„To jest dla mnie bardzo cenne, że wspieraliście mnie na każdym kroku. Każdy parlamentarzysta, każdy radny, każdy samorządowiec, dołożył swoją cegiełkę do tego, żebyśmy mieli swojego senatora. Ja nie jestem sam dla siebie senatorem, tylko właśnie dla was wszystkich i wszyscy możecie na mnie liczyć. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to przypomnienie, że powinniśmy się dzielić sobą, ten czas świąteczny może trwać przez całe nasze życie, jeżeli tylko będziemy siebie dawać innym.

Więc na ten czas zbliżających się świąt i kolejnego roku, przy tej okazji chciałbym przekazać życzenia dla was i waszych bliskich: niech Pan Jezus, który się narodził w ubóstwie, błogosławi wam i waszym rodzinom bo to jest podstawa wszystkiego. Ja wiem, że mi Pan Bóg pobłogosławił, jestem tu gdzie jestem i życie się toczy. Więc te błogosławieństwo Boże, od tej Bożej Dzieciny, niech wam zawsze też towarzyszy. Wszystkiego dobrego!” – mówił senator.

Głos zabierali również:

Jacek Ozdoba – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX i X kadencji.

„Wzbogaciliśmy się o senatora (…). Bardzo się cieszę, że spotykamy się w tym większym gronie, przy okazji tak ważnych świąt. Ale nie politycy, tylko Pan Bóg, jest tutaj najważniejszy bo spotykamy się dlatego, że Chrystus się narodził.

A jako anegdotę opowiem, że na jednej z sesji Rady Miasta, życzono mi spokojnego okresu, jakkolwiek to brzmiało. Ja tego wam nie będę życzył, po prostu błogosławionych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. To bardzo ważny czas, cieszę się, że jesteśmy tu razem, bo naprawdę przed nami jeszcze długa droga.

Wszyscy, którzy mogą niech wspierają nas w tych trudnych czasach, bo zawsze mogło być lepiej. Nie jest tak, jak byśmy tego chcieli, więc musimy jeszcze więcej przyspieszyć, kolejny bieg wrzucić. Mam nadzieję, że z tym nie będzie problemu i że będziemy mieć tak silne wsparcie i za rok, za dwa lata spotkamy się w jeszcze większym gronie i będziemy mogli dodatkowe rzeczy celebrować. Wszystkiego dobrego na Święta dla waszych rodzin.

Chciałbym z całego serca bardzo podziękować, bo jest tutaj spore grono Suwerennej Polski, osób które mnie wspierały i nie należą do Suwerennej Polski czy do PiS-u, ale sympatyzują z prawicą. Dziękuję za wsparcie i wiem, że zawsze mogę na was liczyć.”

Maciej Wąsik – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII, IX i X kadencji.

„Jestem zbudowany siłą naszego środowiska. My wygraliśmy wybory, dostaliśmy najwięcej głosów. A tutaj, na tej ziemi wygraliśmy zdecydowanie i bardzo dziękujemy za tą całą pracę, za to całe wsparcie. Oczywiście rzeczywistość polityczna jest inna niż żeśmy się spodziewali, ale trudno. Tamci mają większość, prawdopodobnie utworzą Rząd, ale przecież za chwilę są nowe wybory – samorządowe, za chwilę europejskie. Widzę, że damy sobie doskonale radę, przynajmniej na tej ziemi. Będziemy silni, będziemy zwarci. Rządzenie państwem to ciężki obowiązek, rządzenie samorządami to jest ogromny obowiązek.

Bardzo łatwo jest krytykować i wytykać palcami, a kiedy pojawią się określone problemy, to sytuacja się zmienia. Chciałbym, żebyście Państwo nie tracili ducha. Polityka jest ważna – oczywiście, w Polsce najważniejsza. Ale jest jeszcze ważniejsza rzecz, to są Święta. I cieszę się, że możemy się spotkać w wigilijnej, dostojnej atmosferze, że możemy przełamać się opłatkiem, że pójdziemy do swoich domów i niebawem będziemy dzielili się ze swoimi rodzinami.

Będzie to szczęśliwy i piękny czas. Święta Bożego Narodzenia to też święta nadziei, jak każde święta katolickie i jestem pewny, że będzie w naszych sercach. Życzę wszystkiego dobrego, żeby nowo narodzony Jezus Chrystus przyniósł światło, nadzieję i wszystko co dobre.”

Anna Cicholska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII, IX i X kadencji.

„Przede wszystkim gratuluję Krzysztofie, że dołączasz do grona parlamentarzystów okręgu płocko-ciechanowskiego. Jest nas więcej, czyli będziemy stanowić taką większą drużynę. Są z nami też samorządowcy. Przed nami w tej chwili najważniejsze są wybory samorządowe: do powiatów, do sejmików, do gmin. Jestem co do tego przekonana, że wszyscy z Państwa dołożą wszelkich starań żebyśmy te wybory wygrali. One się kierują trochę innymi prawami. Krzysztof Bieńkowski i ja byliśmy w samorządzie, musimy szukać takich silnych, mocnych nazwisk, które rzeczywiście dadzą nam mandaty i będziemy mieć więcej starostów, powinniśmy mieć w każdym powiecie swojego starostę. I więcej wójtów, burmistrzów, to jest przed nami wyzwanie.

Teraz najważniejsze są Święta Bożego Narodzenia. Życzę wszystkim mile spędzonych Świąt, okresu przedświątecznego, przede wszystkim w gronie rodziny, bo najważniejsza jest rodzina. Jeśli mamy wspaniałą rodzinę i harmonijnie nam się układa współpraca w rodzinie, to przekłada się na życie społeczne i polityczne. Życzę dużo radości, ciepła, wszelkiej pomyślności. Bądźmy razem, wspierajmy się, wszystkiego najlepszego.”

Artur Czaplicki – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego

„Przede wszystkim chciałbym pogratulować Krzysztofowi Bieńkowskiemu objęcia mandatu Senatora Rzeczpospolitej Polski, a parlamentarzystom reelekcji w wyborach, które się niedawno zakończyły. Jestem delikatnie zaniepokojony, ponieważ senator Bieńkowski trafił do „izby refleksji i zadumy”, a znam byłego starostę Bieńkowskiego i jest innym dynamicznym i nie wiem, czy tę zadumę da się pogodzić. Na pewno da się pogodzić, refleksja na pewno jest na poziomie odpowiednim, zna tutaj wszystkie gminy, wszystkie samorządy, jest samorządowcem z krwi i kości. Najprawdopodobniej 14 kwietnia 2024 odbędą się wybory samorządowe. Nasze środowisko Zjednoczonej Prawicy będzie do tych wyborów podchodziło z dumą, zapałem i wiarą w zwycięstwo.

W marcu 2024 są rejestracje list, pracujemy sumiennie, ta praca już się rozpoczęła, będziemy przygotowani. Jest nowa struktura Prawa i Sprawiedliwości. Prezesem na Mazowszu został poseł Marek Suski. Trzeba się zabierać do pracy, bo tylko praca przynosi efekty. Przyłączam się do wszystkich życzeń. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2023.”

Biuro senatorskie mieści się na ul. Pułtuskiej 6 w Ciechanowie – budynek Domu Rzemiosła im. Stanisława Staszica.

Tekst, zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article