Weterani i szkoła mundurowa Feniks wspierają Filipka Bugajewskiego…

W niedzielę 30.05.2021 r. na kąpielisku Krubin w Ciechanowie odbył się piknik militarny, którego głównym celem było wsparcie małego Filipka Bugajewskiego w ciężkiej chorobie z którą się zmaga (link do fundacji).

W tym dniu władze szkoły mundurowej – Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C zorganizowały dzień otwarty podczas którego uczniowie prezentowali swoje umiejętności czego się nauczyli przez okres nauki, zachęcając kolejnych przyszłych kandydatów do wstąpienia w szeregi uczelni. Jednak głównym celem pikniku było wsparcie Filipa.

Inicjatywę podjęli weterani z naszego miasta: Adam Pytel, Ireneusz Wiryński, Robert kowalski, Robert Szparagowski, Jarosław Stępkowski, którzy zaproponowali że oddadzą na licytacje swoje gwiazdy i medale z misji w jakich brali udział w Iraku i Afganistanie. Żony weteranów ofiarowały swoje pierścionki tzw. golanki które ich mężowie przywozili z misji. Warto wspomnieć, że dzień wcześniej obchodzili swoje święto – Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Dodatkowo zgłosili się też sponsorzy i prywatni darczyńcy którzy wystawili swoje cenne przedmioty na licytację między innymi: medale i trofea sportowe, karnety, rękawice bokserskie, które ufundował Ciechanowski Klub Bokserski, książki, oryginalna afgańska szisza, pasek meksykański oraz inne gadżety. 

Za symboliczną opłatą z której dochód jest przeznaczony na leczenie Filipka można było skorzystać z usług lub spróbować swoich sił w przygotowanych atrakcjach:

  • Jazda quadami która cieszyła się dużym zainteresowaniem a jazda po plaży przypominała jazdę w warunkach pustynnych.
  • Spróbować swoich sił w strzelaniu z różnego typu broni
  • Rzuty nożem, siekierą i saperką do tarczy
  • Zwiedzić podwodny świat kąpieliska Krubin nurkując z instruktorem Januszem Śnieżyńskim
  • Skorzystać z usług fryzjera – firma Gentleman z Ciechanowa
  • Zjeść wojskową grochówkę, którą ugotowała dyrektor Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C – Agata Pytel. Warto wspomnieć że 30 litrów zupy rozeszło się w 45 min.

Szkołę mundurową Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C wsparła 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie.

Podczas licytacji i oferowanych usług na pikniku udało się zebrać 2644 PLN, kwota zostanie przekazana na leczenie Filipka. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w dalszym ciągu możemy wspierać Filipka Bugajewskiego – link do fundacji wpłat.

Zdjęcia z pikniku

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article