Prezydent Andrzej Duda w Ciechanowie

Dzisiaj 16 czerwca 2020 r. prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Ciechanów w ramach kampanii prezydenckiej. W pierwszej kolejności złożył kwiaty pod pomnikiem Krzyża Katyńskiego. Następnie u podnóża Farskiej Góry spotkał się z mieszkańcami Ciechanowa i jego okolic, gdzie został przywitany brawami i muzycznie przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Krzynowłogi Małej.

Prezydent na początku spotkania podziękował, za jeden plakat w brzmieniu: „Polsce się uda, jeśli prezydentem będzie Duda”.

Chcę bardzo mocno podkreślić, że Polsce się udaje przez ostatnie pięć lat. To rzeczywiście jest bardzo dobry czas dla Polski i to jest bardzo dobry czas dla znakomitej większości moich rodaków, którzy mam nadzieję, w znakomitej większość to odczuwają, że to jest dla Polski dobry czas – powiedział prezydent.

Duda mówił że przed objęciem urzędu w 2015 r. w pierwszej kolejności w naszym kraju muszą zostać załatwione „sprawy społeczne”.

Tak ustawiłem całą swoją prezydenturę i ten program, który przez ostatnie 5 lat realizowałem. Sprawy społeczne to było dla mnie przede wszystkim myślenie o rodzinie. Od dzieci, poprzez rodziców, aż do seniorów, aż do dziadków. To dla nich najważniejsze było, to abyśmy działali, aby odwrócić te złe zmiany, których przeciwko nim dokonano.

Bo to były zmiany przeciwko polskiemu społeczeństwu. Ten podwyższony wiek emerytalny był przeciwko polskiemu społeczeństwu. Tak to ludzie odebrali i to był słuszny odbiór – powiedział prezydent.

Prezydent podkreślał, że zrealizował zadania dotyczące m.in. obniżenia wieku emerytalnego, rodziny otrzymują wsparcie w ramach programu 500 plus, wyprawkę 300 plus, trzynastą emeryturę dla seniorów, waloryzację rent i emerytur.

Chcę dalej kontynuować taką właśnie politykę, politykę która rodzinie wreszcie pozwala realizować jej konstytucyjne prawa, chociażby tego, żeby rodzice mogli wychowywać dzieci według własnych przekonań, według własnego światopoglądu, aby to było rodzicom zagwarantowane – przekazał Duda.

Prezydent Andrzej Duda w Ciechanowie

Prezydent podkreślił, póki jest on prezydentem, nikt przyznanych społecznych świadczeń nie zabierze. Nikt nie zabierze 500 plus, 300 plus, trzynastej emerytury. Nie pozwoli tego zlikwidować i będzie tego bronił. Ma nadzieję, że dzięki dobrej polityce będzie seniorom wypłacana także czternasta emerytura, którą zapowiedział premier i obiecał, że tego dopilnuje.

Andrzej Duda mówił, że kilkukrotnie interweniował i rozmawiał w sprawie wypłat odszkodowań dla rolników za skutki zeszłorocznej suszy.

Trzeba dbać o sprawy Polskich rolników i z szacunkiem do nich podchodzić i patrzeć na sprawy rolnika tak jak nas do tego do tego nasz Ojciec Święty Jan Paweł II, który mówił, że rolnictwo wymaga wszechstronnej troski ze strony państwa. Tak, ale trzeba też pamiętać o tym, kim są dzisiejsi rolnicy. To są Ci, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa żywnościowego. I to bezpieczeństwo żywnościowe zapewniają.

Podkreślam to z całą mocą. Oni zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe i za to każdemu polskiemu rolnikowi należy się wielki szacunek i wsparcie ze strony państwa, zwłaszcza w trudnej sytuacji. Dziękuję za to, tutaj – na ciechanowskiej, mazowieckiej ziemi, polskim rolnikom za to, że to zadanie realizują. Dziękuję za to z całego serca – mówił prezydent.

Na koniec spotkania prezydent udał się do najstarszego kościoła św. Józefa w Ciechanowie a następnie odjechał do Mławy na kolejne spotkanie wyborcze.

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article