Regimin – Gminny Dzień Seniora z Krystyną Giżowską

14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Celem tego święta jest promowanie różnych rodzajów aktywności osób w starszym wieku, co bezpośrednio przekłada się na poprawę ich jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa. To również doskonały powód do podkreślenia wyjątkowej roli seniorów w społeczeństwie. Mądrość i doświadczenie życiowe to wartości bezcenne, a czas na emeryturze to najlepsza okazja, by w końcu skupić się na sobie, swoich potrzebach i pasjach.

W obchodach swojego święta wzięli również udział seniorzy z Gminy Regimin. We wtorek 14 listopada 2023 w hali sportowej w Regiminie odbył się Gminny Dzień Seniora. Wydarzenie zorganizowała Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska przy współfinansowaniu ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Gwiazdą wydarzenia była legenda polskiej muzyki, Krystyna Giżowska, która zabrała publiczność w sentymentalną podróż i zaprezentowała swoje najpopularniejsze utwory, takie jak „Złote obrączki”, czy „Przeżyłam z Tobą tyle lat”.

Mariola Kołakowska – Wójt Gminy Regimin 

Na początek zabrała głos gospodarz uroczystości Wójt Gminy Regimin Mariola Kołakowska, która powitała przybyłych gości i już na wstępie podkreśliła, jak ważna jest rola seniorów w życiu rodzinnym, społecznym czy kulturalnym. Przypomniała, że w każdej rodzinie senior w sposób naturalny powinien być najbardziej szanowany, kochany, doceniany i obdarowywany, chociażby własnoręcznie zrobioną laurką przez wnuków.

Natomiast Dzień Seniora to szczególne święto ludzi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Zwróciła się do przybyłych na uroczystość seniorów: „Państwa atuty to połączenie doświadczenia i mądrości życiowej z tym, co niesie współczesność, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością, to ciekawość świata i rozwaga. Kultywujecie stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacacie i przekazujecie unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Dzień Seniora stanowi zatem szczególną okazję, by podziękować Wam za to wszystko, co robicie dla swoich rodzin, otoczenia i społeczności lokalnej.

Drodzy Seniorzy jesteście ogromnym kapitałem społecznym. Jesteście aktywni, dając temu wyraz na co dzień. Angażujecie się Państwo w sprawy społeczne, poprzez zrzeszanie się w Kołach Gospodyń Wiejskich, Strażach, bierzecie udział w życiu kulturalnym i podejmujecie szereg inicjatyw. Mogą Państwo pochwalić się bogatą własną twórczością, która odzwierciedla różne pasje. Polityka senioralna jest bardzo bliska mojemu sercu, czego wyraźnym dowodem jest między innymi utworzenie Klubu Senior+ w Lekowie. To miejsce, które stworzyliśmy wspólnie aby wspierać seniorów z naszej gminy.”

Następnie złożyła zgromadzonym seniorom najlepsze życzenia z okazji ich święta, a na koniec podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w realizację wydarzenia.

Potem przyszedł czas na główny punkt programu, czyli koncert Krystyny Giżowskiej. Artystka ta swoją estradową przygodę rozpoczęła pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku. Jej piosenkarska przygoda, jak wieść głosi rozpoczęła się od debiutu na konkursie Giełda Piosenki, którego została laureatką. Jej piosenki rozbrzmiewały zarówno w kołobrzeskim jak i sopockim amfiteatrze.

Zgromadzona publiczność z zachwytem słuchała największych przebojów gwiazdy. Doskonała atmosfera i przepięknie wykonane piosenki sprawiły, że koncert z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Na koniec przedstawiciele seniorów podziękowali organizatorom za to piękne wydarzenie.

Gminny Dzień Seniora – 14.11.2023

 

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article