Sońsk – Msza Święta i bieg „Tropem Wilczym” w intencji Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 6 marca 2022 r. w kościele parafialnym św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku została odprawiona Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, którzy wilczym tropem dniem i nocą, w promieniach słońca, mrozie i w strugach deszczu stawiali opór komunistom często poświęcając własne życie…

W uroczystościach wzięli udział: proboszcz parafii – ks. kan. mgr Krzysztof Jaroszewski, poseł na Sejm VIII i IX kadencji – Anna Cicholska, Wójt Gminy Sońsk – Jarosław Muchowski, Kuratorium Oświaty w Warszawie – dyrektor delegatury w Ciechanowie Jacek Zawiśliński, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie – dyrektor Marek Rutkowski wraz z uczniami i nauczycielami szkoły, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych okręg Mazowiecki i Związku Piłsudczyków RP Okręg Ciechanów, rodziny Żołnierzy Wyklętych wraz lokalną społecznością.

Dalsza część uroczystości odbywała się przed budynkiem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie, gdzie został zorganizowany bieg „Tropem Wilczym” po którym zostały wręczane pamiątkowe medale.

W tym samym dniu o godz. 11.30 w kościele parafialnym Świętego Leonarda w Łopacinie również została odprawiona Msza Święta w intencji rodzin i poległych Żołnierzy Wyklętych po której na pobliskim cmentarzu zostały składane kwiaty na grobach żołnierzy: Antoni Bąkowski ps. „Skowronek” i Władysław Szerewicz ps. „Brzoza”. Uroczystości została zorganizowana przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych okręg Mazowiecki i z parafią św. Leonarda w Łopacinie.

Zdjęcia z uroczystości

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article