Teatr Rozmyty Kontrast – Łotrzyce

Teatr „Rozmyty Kontrast” działający przy PCKiSz ma na swoim koncie już ponad 30 premier teatralnych, tragikomedia „Łotrzyce” to kolejna z nich.

Jest to sztuka autorstwa znanej polskiej poetki i autorki tekstów – Agnieszki Osieckiej, więc mogliśmy również usłyszeć ciekawe kabaretowe piosenki w wykonaniu aktorek odgrywających główne role. Akcja dzieje się w latach 70, gdzieś w lokalnym domu kultury w noc sylwestrową.

Dwie bohaterki – Halina Milska i Waleria Ciągiewicz- gwiazdy estrady objazdowej występują ze swoim kolejnym koncertem. Ich życie to występy, koncerty i zabawianie publiczności. Nie mają domu, nie mają rodziny ciągle są w trasie, podczas której są wykorzystywane na wszystkie możliwe sposoby przez swojego niezbyt sympatycznego impresario – Kozika.

Sylwester to czas zmian i nowych postanowień, tak jest i w tym przypadku, dziewczyny postanawiają zmienić swoje życie – skończyć z chałturą, wrócić do Warszawy, grać w prawdziwym teatrze i ustatkować się. Niestety skończenie z dotychczasowym życiem i odcięcie się od swojego menadżera Kozika nie jest takie proste.

W spektaklu wystąpili – Adrianna Betlińska jako Halina Milska, Aleksandra Barańska jako Waleria Ciągiewicz i Filip Czyżykowski jako Kozik.

Reżyseria – Małgorzata Klimczak

Przygotowanie muzyczne – Grzegorz Chodkiewicz
Dźwięk – Paweł Bartczak

Oświetlenie – Rafał Wachnik
Scenografia – Jerzy Ratowski

Zdjęcia ze spektaklu 07.03.2020

Tekst: Małgorzata Klimczak

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article