Udany start zawodników Ciechanowskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy w Budapeszcie

W dniach 9-10 grudnia 2023 w Budapeszcie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy i Puchar Europy Karate Kyokushin. Wydarzenie zgromadziło prawie 700 zawodników z 20 krajów z całej Europy. Wśród znaleźli się przedstawiciele Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy po raz kolejny zaprezentowali świetną formę, uzyskując następujące wyniki:

Wojciech Gołębiewski – prezes Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin:

„Nasza kadra jest zawsze przygotowana, są to zawodnicy turniejowi, którzy nie pierwszy raz startują na Pucharze czy Mistrzostwach Europy. Nie zdarzyło się w historii klubu, żebyśmy nie wrócili z medalami. Jak wiadomo nasz klub reprezentowali zawodnicy, którzy są już multimedalistami: Patrycja Jakubiak stanęła na trzecim miejscu po pięknych walkach, jest to zawodniczka, która zawsze nas pozytywnie zaskakuje i jest takim dobrym sercem w naszej drużynie.

Tak samo fantastycznie zaprezentowała się Gabriela Simińska, która stanęła na drugim miejscu w swojej kategorii, również tocząc fantastyczne walki na prawdziwie europejskim poziomie. Kolejnym zawodnikiem był Szymon Mądry, który bardzo pozytywnie nas zaskoczył, stanął na najwyższym stopniu podium zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii, miał naprawdę ciężkie walki z zawodnikami z całej Europy i pokazuje to na jak wysokim poziomie są wyszkoleni nasi zawodnicy i na jakim poziomie funkcjonuje nasz klub. Kolejną osobą, która stanęła na podium był Adam Chrzanowski, który reprezentował nas w kategorii senior +35 lat, bardzo pięknie walczył dochodząc do samego finału i zajmując drugie miejsce.

Tak samo Krzysztof Szczepański, który bardzo dobrze walczył, jest to również nasz instruktor, ale tu akurat zabrakło trochę szczęścia. Mieliśmy również Weronikę Krzywnicką, która startowała w seniorach w kategorii Open, czyli kategorii wszechwag. Tutaj Weronika uległa dopiero faworytce turnieju, zajmując szóste miejsce, gdzie jest to bardzo wysokie premiowane miejsce. Bardzo nas to cieszy, jest bardzo dobry prognostyk przed Wagowymi Mistrzostwami Europy w maju, które odbędą się w Warnie w Bułgarii i to jest nasz kolejny cel, do którego będziemy dążyć.”

Gabriela Simińska:

„9 – 10.12.2023 roku odbył się Puchar Europy w Budapeszcie. Było dużo zawodników. Startowałam w kategorii Girls 14-15 lat +60 kg. Zajęłam 2 miejsce. Wygrałam jedną walkę z Włoszką i finał przegrałam z Polką. Bardzo cieszę się z tego wyniku ponieważ zamknął on rok 2023 w dobrym stylu. Był to mój ostatni start w kategorii juniorka młodsza.

Od stycznia 2024 wchodzę w kategorię, gdzie będę startowały trzy roczniki. Nie zwalniamy tempa, przygotowujemy się do Wagowych Mistrzostw Europy w Bułgarii.”

Adam Chrzanowski:

„Mój start uważam za udany. Wygrałem dwa pojedynki, dyktując w nich warunki. Finał poszedł gorzej, ale wiem nad czym trzeba jeszcze popracować. Młodzież z CKKK spisała się świetnie. Toczyli ciężkie boje z najlepszymi zawodnikami Europy, w większości przechylając szalę na swoją korzyść.”

Weronika Krzywnicka:

„Były to moje pierwsze Mistrzostwa Europy OPEN, czyli bez podziału na kategorie wagowe. Pierwszą walkę stoczyłam z zawodniczką ze Słowacji, wygrywając przez wazari. Drugą walkę stoczyłam z zawodniczką z Węgier – tę walkę również wygrałam. W trzeciej walce zmierzyłam się z utytułowaną zawodniczką z Polski i decyzją sędziów przegrałam. Ostatecznie uplasowałam się na 6 miejscu spośród 26 kobiet w Europie, co jest dla mnie ogromnym osiągnięciem.„

Szymon Mądry:

„Przed zawodami zaczęły się pojawiać się trudności. Stres, który mimo tylu startów dalej jest obecny. Trzymanie odpowiedniej diety oraz ciężka praca na treningach. Przez całe zawody byłem zestresowany, ale dało mi to motywację, którą pokazałem w walce. Wszystkie walki były niełatwe i wymagały odpowiedniego skupienia. Stoczyłem trzy walki: pierwsza z Węgrem, druga z Hiszpanem i trzecia z Ukraińcem. Po finale poczułem spokój i radość, stając na najwyższym stopniu podium.”

Marta Grzegorczyk:

„Zawody w Budapeszcie były moimi pierwszymi poważniejszymi zawodami w kategorii 16-17 lat. Startowałam w konkurencji kata gdzie zaklasyfikowałam się w pierwszej 10. Jeśli chodzi o walki musiałam uznać wyższość przeciwniczki, aczkolwiek nie poddałam się i walczyłam do samego końca. Mimo tego, że nie zajęłam miejsca na podium jestem zadowolona z tego, że zyskałam nowe doświadczenie, co pozwoli mi na dalsze rozwijanie się w kierunku karate.”

Patrycja Jakubiak:

„Jeszcze do niedawna startowałam w kategorii -50 kg. To były moje pierwsze tak ważne zawody, w kategorii -55kg. Była to jedna z najsilniej obsadzonych kategorii, startowało w niej 20 zawodniczek. Pierwszą walkę z Turczynką wygrałam przed czasem, potem pokonałam Słowaczkę – aktualną Mistrzynię Europy. W trzeciej walce z Polką zabrakło sekundy koncentracji i ostatecznie stanęłam na trzecim stopniu podium.”

W pierwszej połowie przyszłego roku, ciechanowskich karateków czekają między innymi Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Wagowe Mistrzostwa Europy. Życzymy kolejnych sukcesów.

Tekst: ciech24.pl