Ula Ryciak gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie

16 marca 2022 r. (środa) gościem spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala) była pisarka, scenarzystka i dramaturg Ula Ryciak. Spotkanie z pisarką poprowadziła bibliotekarka Małgorzata Grzelak.

Małgorzata Grzelak i Ula Ryciak

Ula Ryciak – ukończyła Wydział Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, Centrum Studiów Latynoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Scenariuszowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Studiowała także hunę u mistrzów hawajskich oraz tantrę w Indiach.

Opublikowała kilkadziesiąt artykułów ze swoich podróży po świecie między innymi w „Gazecie Wyborczej”. W 2004 roku ukazał się „Clitoris erectus” – dziennik podróży po Ameryce Łacińskiej.

W 2006 r. wydała powieść „Taniec ptaka”, a w 2015 r. ukazała się biografia Agnieszki Osieckiej Potargana w miłości. Laureatka nagrody Gryfia za książkę: Nela i Artur Koncert intymny Rubinsteinów (2018) oraz Nagrody Magellana za najlepszą książkę podróżniczą roku: Poławiaczki pereł.

Pierwsze Polki na krańcach świata (2020). W roku 2021 w Wydawnictwie Literackim ukazała się jej biografia Kaliny Jędrusik pt. Niemoralna. Kalina.

Ula Ryciak i Alicja Wodzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

Spotkanie z czytelnikami – Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie

Zdjęcia: Ciech24.pl

Źródło: tekst Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie.

Previous ArticleNext Article