Wojskowy Dzień Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia

W środę 27.04.2022 r. przed halą sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie świętowano Wojskowy Dzień Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej Polski – Mariusza Błaszczaka święto zostało wprowadzone w życie i jest świętowane 27 kwietnia. Z tej okazji w Ciechanowie przed halą MOSiR najpierw odbyła uroczystość.

Meldunek Prezydentowi Ciechanowa złożył dowódca I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie – kadet Krystian Kamiński.

Prowadząca uroczystość Agata Pytel – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie powitała wszystkich gości i podziękowała za pomoc w organizacji imprezy. Następnie skierowała swoje słowa do uczniów szkół podstawowych:

Sport w wojsku, ale również w życiu codziennym pozwala utrzymać sprawność fizyczną potrzebną do wykonywania codziennych obowiązków. Kształtuje charakter, pozwala przełamać własne bariery i ograniczenia. Wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia a także niejednokrotnie wyrzeczeń oraz konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Dziś będziecie mogli się osobiście przekonać jak wygląda praca w wojsku, jakie daje możliwości. Aby najlepiej zrozumieć specyfikę tego zawodu zapraszamy do wstąpienia w szeregi I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie. Możecie tutaj przeżyć przygodę życia a stąd już niedaleka droga do munduru.

Podczas Wojskowego Dnia Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia uczniowie jak i goście mogli spróbować wojskowej grochówki, którą osobiście ugotowała Agata Pytel – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie. Można było również sprawdzić swoją aktywność fizyczną np. postrzelać z broni sportowej lub sprawdzić się w ringu bokserskim.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie dla swoich młodszych kolegów przygotowali pokaz musztry i wyszkolenia wojskowego, odbijanie zakładnika z samochodu i wiele innych atrakcji sportowych.

Patronami uroczystości byli:

 • Prezydent Ciechanowa – Krzysztof Kosiński
 • Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej – płk Mieczysław Gurgielewicz
 • Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Grzegorz Marcińczak
 • I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie

Ponadto wśród zaproszonych gości byli:

 • Żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w Warszawie
 • 2 Pułk Saperów z Kazunia
 • Sportowcy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego z Poznania
 • Ciechanowski Klub Bokserski
 • Polski Związek Łowiecki
 • Uczniowie i rodzice szkół podstawowych

Zdjęcia z Wojskowego Dnia Sportu…

Zdjęcia: Ciech24.pl

Previous ArticleNext Article